CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, meclis bahçesinde ilginç bir eylem yaptı!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, meclis bahçesinde ilginç bir eylem yaptı!
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, yanıtsız kalan soru önergelerini Meclis bahçesinde ağaca astı. Adıgüzel, "Bu ağaç bir adak ağacı değil, önerge ağacı da değil. Arkamda gördüğünüz bina da yatır değil; Türkiye Büyük Millet Meclisi" dedi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Meclis'te yanıtlanmayan soru önergelerine ilişkin eylem yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya pandemi sürecinde 128 soru yönelttiğini ancak sadece birine yanıt geldiğini belirten Adıgüzel, "Sağlık Bakanı bizim sorularımıza cevap verecek. Sayın Erdoğan da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorularına cevap verecek demokrasilerde böyledir" sözleriyle tepkisini ifade etti.

'SORULARDAN 127'SİNE YANIT YOK'

Adıgüzel, Sağlık Bakanlığı’na pandemi sürecinde 28 soru önergesi ile 128 soru sorduğunu ve bu sorulardan 127’sine yanıt alamadığını açıkladı. Sadece SMA ile ilgili bir soruya yanıt geldiğini, onun da olumsuz sonuçlandığını belirten Adıgüzel, "Bu önergeleri resmi yollardan gönderdik, görmedi.  Belki bu şekilde görür diye Meclis’in bahçesinde Genel Kurul ve AKP Grubu önündeki bu ağaca asıyorum. Bu ağaç bir adak ağacı değil, önerge ağacı da değil. Arkamda gördüğünüz bina da yatır değil.  Türkiye Büyük Millet Meclisi" dedi.

"AYLARDIR UYARIYORUZ, SORUYORUZ"

Adıgüzel, "Bu soruları iş olsun diye sormuyorum; bilgiye, sahadan gelen değerli verilere dayalı. Modern demokrasilerde iktidarlar bu şekildeki önergelere bir fırsat gözüyle bakıp faydalanmaya çalışır. İddia ediyorum. Sağlık Bakanı bu cevap vermediği 127 soruyu dikkate alsaydı; şu anda pandemide çok daha iyi bir yerde olurduk. Bu kadar hastalıkla bu ülke boğuşmazdı. Bu önergeler de belki yüzlerce aşı kelimesi geçiyor. Aylardır uyarıyoruz, soruyoruz. Geldiğimiz nokta ne? İşte ortada herhalde sorduğumuz sorular bakana zor geldi. Sağlık Bakanı ısmarlanmış çanak sorulara değil bizim sorularımıza yanıt verecek.”

İşte o görüntüler: 

 


 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar