CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: O tuzağa düşmeyeceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu:  O tuzağa düşmeyeceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi'ni ziyaretinde iktidarın açıkladığı Anayasa ve Sözde Adalet Reformu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhuriyet Gazetesi ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarını köşesine taşıdı:

Kongar'ın "Adalet devrimi yapan Türkiye’nin dünya ikinciliği ve Kılıçdaroğlu’nun ziyareti" başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

KILIÇDAROĞLU’NUN ZİYARETİ

Dün, Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesine bir nezaket ziyareti yaptı.

Yanında Canan Kaftancıoğlu, Tuncay Özkan, Ahmet Akın, Aykut Erdoğdu, Muammer Keskin vardı.

Türkiye’deki siyasal durum ve sorunlar açısından pek çok konu ele alındı.

Kendisine özellikle 'Demokratik Rejim’e ilişkin sorular, fezlekeler ve partiler içindeki son ayrışmalar, kopuşlar ve yeni parti oluşumları soruldu.

Her bir soruyu ve yanıtı özetlemeye yerim yetmeyeceği için edindiğim bir genel izlenimi belirtmekle yetineceğim:

Kılıçdaroğlu her soruya verdiği yanıtta, bu iktidarın ne yaparsa yapsın gideceğine olan kanısını belirtti.

Bu kanısının altında hem Millet İttifakı’na olan güveni hem de gayri resmi Demokrasi Cephesi’nin son tahlilde rejime sahip çıkacağına olan inancı yatıyordu.

Fezlekeler konusunda ortaya çıkacak olan farklı tutum ve davranışların da muhalif partiler içinde oynanan oyunların ve yaratılan fırtınaların da dar bölge sistemi dahil, seçim sistemi ile oynamaların da “Demokratik Rejim”in korunması konusundaki geniş ittifakı bozamayacağı kanısındaydı. 

Dilerim yanılmıyordur!

(Not: Bu arada karşılıklı şakalaşmalar bağlamında Canan Kaftancıoğlu’nun kahveyi sade içtiğini ve Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’ın bütün çabalarına karşın, Anayasa ve Sözde Adalet Reformu tuzaklarına düşmeyeceğini de öğrendik.)

Öne Çıkanlar