Cem Uzan'dan dikkat çeken Erdoğan açıklaması: Kendisi de biliyor...

Cem Uzan'dan dikkat çeken Erdoğan açıklaması: Kendisi de biliyor...

Cem Uzan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağına dair açıklamalarda bulundu.

Genç Partisi'nin kurucusu Cem Uzan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmasının Anayasa'ya göre mümkün olmadığını söyledi.

Uzan, "Erdoğan çıksın 2023'de ben adayım desin. Aday olamayacağını kendisi de biliyor" ifadelerini kullandı.

Uzan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Anayasa'yı "Cumhurbaşkanı seçilmesinin önündeki engelleri kaldırmak için" istediğini öne sürerken "yeni Anayasa yapılacak bir gün Türkiye'de ama bunu Recep Tayyip Erdoğan yapmayacak" dedi.

BERAT ALBAYRAK ÇIKIŞI

Independent Türkçe'den Beraat Gökkuş'a konuşan Cem Uzan, "Türkiye'nin şu anda para bulmak için yurtdışında ödediği faizler batık tüccarların bile ödediği faizlerin üstünde" iddiasında bulundu. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa ettikten sonra neden hiç kamuoyu önüne çıkmadığını soran Uzan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Damat kadar taş düşsün başınıza" ifadelerine "Milletin başına damat düştü, bir meteor gibi" şeklinde yanıt verdi. 

"ŞARTLAR EL VERDİĞİNDE YURDA DÖNECEĞİM"

Öte yandan Türkiye'de yeniden yargılanmak için başvuruda bulunduğunu açıklayan Cem Uzan bu sürecin şu anda durduğunu belirterek hukuki şartlar el verdiğinde yurda döneceğini açıkladı.
Uzan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin zamanında yani 2023 yılında yapılacağını düşündüğünü belirtti. Bu seçimlerde Genç Parti'nin "çok önemli bir faktör" olacağını söyledi.

 

Öne Çıkanlar