Buket Aydın stüdyoyu bağıra çağıra terk etti. Kredi kartı sözleri çileden çıkarttı

Buket Aydın stüdyoyu bağıra çağıra terk etti. Kredi kartı sözleri çileden çıkarttı

TV100 kanalında yayınlanan "Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade" programında Buket Aydın ile Şaban Sevinç arasında kredi kartı tartışması gerilim yarattı. Gerginliğin artması üzerine Buket Aydın, yayını bağıra çağıra terk etti.

TV100 kanalında yayınlanan programda, gazeteci Şaban Sevinç'in sözlerine sinirlenen Buket Aydın ani bir öfke patlaması yaşayarak stüdyoyu terk etti. Aydın, Sevinç'e "Sana kim yazıyor o mesajları" diye bağırdı. Gerginliğin artması üzerine Buket Aydın, programı terk edince Şaban Sevinç özür diledi.

Gazeteci Buket Aydın TV100'de "Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade" programına konuk oldu. Programda Buket Aydın ile Şaban Sevinç arasında gerginlik yaşandı.

buketone.jpg

Şaban Sevinç'in "Parayla pek çok şeyi satın alabilirsin, pahalı saat alabilirsin ama CHP delegesi satın alamazsın, kredi kartıyla saat almaya benzemiyor bu" sözlerine Buket Aydın, "Ben kredi kartıyla saat almadım" yanıtını verdi.

ekran-goruntusu-2024-07-10-001107-1720559495-303-x750.png

"KİM YÖNLENDİRİYOR SENİ, ŞOV YAPMA!"

Sevinç'in 'kredi kartı' ile ilgili bir sözüne tepki gösteren Aydın "Ben kredi kartıyla saat almadım Şaban Bey." Sevinç'in "Sana demiyorum" demesi üzerine Aydın, "Kime diyorsun? Twitter'de sürekli kredi kartı, saat üzerinden gündem yapılmaya çalışılan benim. Sana kim yazıyor 50 saattir o mesajları Şaban Sevinç. Kim yönlendiriyor seni. Şov yapma, haddini bil. Bu adam çok saygısız ve terbiyesiz bir insan, ben bu yayını terk ediyorum. Ben bu kadar rezil, seviyesiz bir kişiyle yayına devam etmem" diyerek, yayını terk etti.

buket-aydinin-konuk-oldugu-canli-yayinda-sert-tartisma-ozdz.webp

Sevinç ise stüdyodan çıkmak için ayağa kalkan Aydın'a "Çok ayıp" yanıtını verdi.

ÖZÜR DİLEDİ

Şaban Sevinç, tartışma üzerine yayını terk eden Buket Aydın'dan özür diledi.

kapak-235229.jpg

"GERİZEKALI İMASINDA BULUNDU"

Buket Aydın, sosyal medya hesabından söz konusu olaya ilişkin yaptığı açıklamada; "Bu akşam yayının başından bu yana bu şahsın saldırlarına maruz kaldım. Onunla aynı fikirde olduğum anlar dahil olmak üzere bana sesini yükseltip küçümser bir tavırla konuştu. Sürekli bana sen diye hitap etti. Defalarca ben size diyorum dememe rağmen bana sen dedi. Anlattıklarımı anlayamıyorsunuz diyerek gerizekalı imasında bulundu. Hepsine sustum. Ama bir ulusal kanalda adeta twitter trolü gibi defalarca öyle olmadığını yalan olduğunu anlattığım bir takım saçmalıklar üzerinden beni susturmaya çalışmasına müsade edemezdim. Kendisi benimle siyasi arenada laf yarıştıramadığı için bel altı vurmaya kalktı. Bir kadın olarak buna sessiz kalmak onurumu ve şerefimi zedeler. Biz siyasi tartışmalara girebiliriz herkes fikrini açıkça söyler ; kavga edebiliriz. Ama saygısızlık ; bel altı imalar kavgayı kişiselleştirmek bunlar kabul edilemez. Konuyu kamuoyu vicdanına bırakıyorum. Son olarak bu şahsın özrünü asla kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum." dedi.

541.jpg

"KREDİ KARTIM BANA AİT"

Geçtiğimiz aylarda ülkenin önde gelen ekonomistlerinden ve sosyal medya aktif kullanıcılarından Özgür Demirtaş, Twitter hesabında ünlü tatil bölgesi Mykonos'tan bir parti videosu paylaşmıştı. Videoda gazeteci Buket Aydın yer alıyordu...

52.jpg

Bu paylaşımı gören gazeteci Buket Aydın, Demirtaş'ın paylaşımını alıntılayarak 'Hiç Çeşme'ye gitmemiş herhalde' demişti.

Özgür Demirtaş da Buket Aydın'a kendi parasıyla harcama yaptığını ima ederek, "Kredi kartım bana ait" cevabını verince ortam iyice gerilmişti. İkili arasında yaşanan polemik bir süre boyunca devam etmişti.