Borsa İstanbul’da gong Şeker Yatırım için çaldı

Borsa İstanbul’da gong Şeker Yatırım için çaldı
Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin halka arz süreci, Borsa İstanbul'da düzenlenen gong töreniyle sona erdi.

Gong törenine Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Şekerbank TAŞ Genel Müdürü Aybala Şimşek Galpin, Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ Genel Müdürü Osman Göktan, Şeker Yatırım yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları katıldı.

Şeker Yatırım'ın halka arzı kapsamında, toplamda 52 milyon 500 bin TL nominal değerli pay için talep toplama sürecinde 2 milyon 830 bin 514 yatırımcıdan talep geldi. Gong töreninin ardından Şeker Yatırım payları, Borsa İstanbul'da SKYMD koduyla işlem görmeye başladı.

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan aldığı yetki belgeleri çerçevesinde "Geniş Yetkili Aracı Kurum" olarak tüm sermaye piyasası ürün ve hizmetlerine aracılık edebilen Şeker Yatırım'ın halka arzı için talep toplama süreci 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Halka arzın nominal değeri 1 TL olan paylarının fiyatı 7 TL olarak belirlendi ve böylelikle halka arz sonrasında Şeker Yatırım'ın büyüklüğü 367,5 milyon TL, halka açıklık oranı ise yüzde 33,87 oldu.

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, gong törenindeki konuşmasında sermaye piyasalarının büyümesinde arz tarafının genişlediğini ve daha geniş bir yatırımcı tabanına ulaşıldığını belirtti. Ergun ayrıca, yeni ürün ve hizmetlerin geliştirildiğini ve bu büyüme hedefinde aracı kurumların önemli iş ortakları olduğunu vurguladı. Ergun, Şeker Yatırım'ın başarılı geçmişine atıfta bulunarak, halka arz sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve piyasalara hayırlı olmasını diledi.

Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ Genel Müdürü Osman Göktan da halka arz sürecinin başarılı bir talep toplama dönemi olduğunu vurgulayarak, Şeker Yatırım paylarına 2 milyon 830 bin 514 bireysel ve kurumsal yatırımcının talep gösterdiğini açıkladı.

Göktan, şunları aktardı:

"Bize güvenip yatırım yapan tüm yatırımcılara teşekkür ediyorum. Bugün, halka arz büyüklüğümüz 367,5 milyon TL ve halka arz sonrası Şeker Yatırım’ın halka açıklık oranı ise yüzde 33,87 oldu. Halka arz sürecinde özellikle altını çizmiştik. Halka arzdan elde edileceğimiz fon kaynağını, şirketin özkaynak yapısının güçlendirilmesi, sürdürülebilir büyümesine ivme kazandırılması ve kurumsal organizasyonunun kuvvetlendirilmesi için değerlendireceğiz. Tabana yayılan ortaklık yapımızla ve daha da büyüyen özkaynağımızla yolumuza güçlenerek devam edeceğiz."

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar