Bitcoin gelirlerinde rekor: 78 milyon doları aştı!

Bitcoin gelirlerinde rekor: 78 milyon doları aştı!

Bitcoin fiyatlarının yükseliş ivmesi devam ederken, Bitcoin madencilerinin günlük kazançları da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Rekor seviyelerde işlem gören en büyük kripto para varlığıyla birlikte, Bitcoin madencilerinin kazançları geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

CryptoQuant'ın verilerine göre, 7 Mart'ta günlük madenci geliri 78,6 milyon dolara yükseldi ve bu, son kripto boğa piyasası sırasında Nisan 2021'de oluşan zirveyi aştı. Bitcoin madencileri, kullanıcılar tarafından kendilerine ödenen ücretlerden para kazanmanın yanı sıra işlemleri doğrulamak ve blok zinciri ağına eklemek için kendilerine verilen yeni coinlerden de kazanç elde ediyorlar.

1209816-1274438808.jpg

Madencilerin gelirlerindeki bu artış, Bitcoin'in bu yıl şimdiye kadar %70 oranında yükseldiği bir ortamda gerçekleşti.

Pazartesi günü Bitcoin, 73 bin dolara yaklaşarak rekor seviyeye yükselmişti.

2022'de bir dizi kripto skandalı ve iflasla bağlantılı uzun süreli bir düşüşün ardından, Bitcoin fiyatı geçen yıl yükselmeye başladı ve ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına yaklaşık 9,5 milyar dolarlık net girişten ivme kazandı. Bu durum, madencilerin gelirlerindeki artışın arkasındaki ana etkenlerden biri olarak öne çıkıyor.

Nisan ayında gerçekleşecek olan Bitcoin'in madenci ödüllerinin yarıya indirilmesi, madeni paranın arz artışını azaltacak ve fiyatların yükselmesine yönelik beklentileri teşvik etti.

korkulan-oldu-gozde-analiz-firmasi-bitcoin-icin-19-500-dedi-altcoinlerde-yuzde-25-dusus-olabilir-coin-turk-com.png

Bu durum, madenciler için bazılarının iflasa sürüklendiği kripto kışının derinliklerinden belirgin bir geri dönüş anlamına geliyor. Örneğin, CleanSpark Inc. ve Marathon Digital Holdings Inc. gibi şirketleri içeren Valkyrie Bitcoin Madencileri ETF'si son 12 ayda iki kattan fazla artış gösterdi.

Bloomberg'in haberine göre, Şubat 2023'ten bu yana en büyük madencilik şirketlerinden 13'ü 1 milyar doların üzerinde özel amaçlı bilgisayar siparişi verdi. Bu, sektördeki büyük oyuncuların artan ilgisini ve yatırımlarını yansıtıyor ve Bitcoin madenciliği endüstrisinin canlanmaya başladığına işaret ediyor.

Bitcoin piyasasını canlı takip etmek için tıklayın.