Bir kent büyükşehir oluyor: Tabelası asıldı... Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor...

Bir kent büyükşehir oluyor: Tabelası asıldı... Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor...

2024 yılında hangi ilçelerin il olacağı en çok merak edilen sorular arasında bulunurken, bu sefer de 'büyükşehir' haberi gündeme oturdu. İşte detaylar....

Türkiye'deki bazı ilçelerin yeni dönemde il statüsüne yükselmesi beklenirken, son açıklanan TÜİK verilerinin ardından, birçok kentte 82'nci, 83'üncü ve 84'üncü il olma hayali iyiden iyiye artmıştı. Öyle ki yerel seçimler yaklaşırken bazı belediye başkanlarının 'il olma' vaadinde bulunması dikkat çekerken, bir belediye binasına asılan tabela bir anda gündem oldu.

640xauto.jpg

BELEDİYE BİNASINA 'BÜYÜKŞEHİR' TABELASI ASILDI

Batman'da Bahçelievler Mahallesi 1620'nci Sokak’ta yeni yapılan ve yakında açılışı yapılacak olan 6 katlı Batman Belediyesi hizmet binasına ‘Batman Büyükşehir Belediyesi’ tabelası asıldı.

640xauto-1.jpg

'BÜYÜKŞEHİR OLDUK' HEYECANI

Büyükşehir statüsünden olmayan kentte belediye binasına böyle bir tabela asılması ve görüntüsü sosyal medyada Batmanlılar tarafından ‘Büyükşehir olduk’ paylaşımlarına neden oldu.

18592718-728xauto.jpg

'BÜYÜKŞEHİR' KISMI PERDEYLE KAPATILDI

Tabelanın gündeme girmesinin ardından belediye tarafından tabeladaki ‘büyükşehir’ kısmı perdeyle kapatıldı.

640xauto-3.jpg

21 MART'TA ERDOĞAN MI DUYURACAK?

Bunun ardından yapılan paylaşımlarda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mart olarak planlanan ziyaretinde müjdeyi vereceğini düşünenler çoğunlukta kaldı.

"MOTİVASYON" İÇİN ASILMIŞ

Batman Belediyesi’nin tabela ile yaptığı açıklamada, “Ortaya koyduğumuz Büyükşehir vizyonu çerçevesinde iki gözümüz Batman’ın gelecek 50 yılını planlama ve inşa etme sürecini ifade eden ‘Batman, Türkiye’ye model olacak ve Büyükşehir’e giden yolun taşlarını tek tek döşüyoruz’ konseptine uygun olarak hayata geçirilmekte olan her projede olduğu gibi hizmet binalarında da aynı bakış açısına sahibiz. Ortaya konulan hedef çerçevesinde önümüzdeki dönemde Batman’ımızın kavuşacağına inandığımız Büyükşehir statüsüne vurgu yapmak ve geleceğe bir miras bırakmak adına asılan yeni tabela somut bir hedefi ortaya koyma, tüm paydaşların ve kamuoyunun müspet dikkatini çekme ve motivasyon artırma amacı taşımaktadır. Bu çerçevede yeni hizmet binamıza ‘Batman Büyükşehir Belediyesi’ tabelası asılmış ve Büyükşehir kelimesinin üzerine önceden perde imalatı yapılmıştır. Yakın zamanda binayı hizmete açtığımız zaman ‘Büyükşehir’ kelimesinin üzerinde perde indirilmiş halde ‘Batman Belediyesi’ biçiminde görülecek; Batman’ımız Büyükşehir statüsü kazandığı zaman ise ‘Büyükşehir’ kelimesinin üzerindeki perde kaldırılacak ve tabela Batman’ımızın hak ettiği Batman Büyükşehir Belediyesi haline dönüşecektir. Batman’ı Büyükşehir’e hazırlıyoruz. Büyükşehir’e giden yolun taşlarını teker teker döşüyoruz. Batman, Büyükşehir olacak" denildi.

İlgili Haberler