Biden'dan Natenyahu'ya tepki: Artık faydadan çok zarar veriyor!

Biden'dan Natenyahu'ya tepki: Artık faydadan çok zarar veriyor!

ABD Başkanı Joe Biden, Refah'ın kendisi için bir "kırmızı çizgi" olduğunu vurgulayarak, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "İsrail'e artık faydadan çok zarar verdiğini" ifade etti.

ABD Başkanı Joe Biden, MSNBC kanalında yayınlanan bir programa katılarak gündemdeki ana başlıkları değerlendirdi.

Biden, Netanyahu'nun Gazze'deki saldırıları ve bu saldırılarda ölen 30 binden fazla sivilin sorumluluğunu ağır bir şekilde eleştirerek, bu kadar insanın sadece "Hamas'ın peşinden giderek öldürülemeyeceğini" ifade etti.

762353image1.jpg

"İSRAİL'İ ASLA TERK ETMEYECEĞİM"

"Bir kırmızı çizginiz var mı?" sorusuna Biden, "Bu bir kırmızı çizgidir ancak asla İsrail'i terk etmeyeceğim, İsrail'in savunması hala kritik önemde." şeklinde yanıt verdi.

Biden, Netanyahu'nun "İsrail'e artık faydadan çok zarar verdiğini" belirterek, Gazze'deki ölü sayısının çok fazla olduğunu ve Netanyahu hükümetinin "sivillerin hayatını nasıl hedef almayacağı" üzerine ciddi şekilde eğilmesi gerektiğini vurguladı.

netanyahubidenjpg-yyhbo8niheqrgkarhhywgw.jpg

Amerikalı Müslümanların kendisine yönelik tepkisi sorulduğunda Biden, "Üzgünler ve onları anlıyorum." dedi, ancak soykırıma ortak olduğu yönündeki eleştirilere katılmadığını belirtti.

times-of-israel-yazdi-netanyahu-ilk-kez-resmi-olarak-kabineye-savasin-ertesi-gunu-plani-sundu-bb8e.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar