Bebek maması kutusundan uyuşturucu çıktı

Bebek maması kutusundan uyuşturucu çıktı

İzmir'in Menemen ilçesinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen bir uyuşturucu operasyonu büyük yankı uyandırdı.

Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen T.S.'nin evine operasyon düzenledi.

Yapılan aramalarda, şaşırtıcı bir yerde saklanmış bir miktar metamfetamin maddesi bulundu. Uyuşturucu madde, evin içindeki bir bebek maması kutusu içerisine gizlenmişti. Bu şaşırtıcı bulgu, operasyonun sıradışı detayları arasında yer aldı. Ayrıca, evde yapılan aramalarda yaklaşık 150 gram metamfetamin ve bir hassas terazi daha ele geçirildi.

Operasyon sonrasında gözaltına alınan T.S., emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Mahkemede çıkarıldığı tutuklama talebi kabul edilerek zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

aw166905-02.jpgBu olay, Menemen ilçesinde uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan operasyonların ne denli önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Polis ekiplerinin hassas çalışmaları sayesinde uyuşturucu ticaretine yönelik önemli bir darbe indirilirken, toplum sağlığı ve güvenliği açısından büyük bir tehlike daha bertaraf edilmiş oldu. Olayla ilgili soruşturma ise geniş kapsamlı olarak devam ediyor.