1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın "Başkomutan Erdoğan" diyerek paylaştı   
Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın "Başkomutan Erdoğan" diyerek paylaştı   

Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın "Başkomutan Erdoğan" diyerek paylaştı   

Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla yine tartışma yarattı. 

A+A-

Yaptığı paylaşımlarla AKP'li vekillerin yanı sıra vatandaşlarla da tartışmaya giren Ayasofya baş imamı Mehmet Boynukalın bir kez daha tartışma yaratacak bir tweet attı. 

Boynukalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını paylaşarak üzerine "#BaşkomutanErdoğan" diye yazdı. 

Emekli amirallerin Montrö bildirisinin ardından yapılan bu paylaşım dikkat çekti. 

İşte o paylaşım: 

boynukalin-tweet-001.jpg

DAHA ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI TARTIŞILMIŞTI 

Mehmet Boynukalın'ın 8 Mart'ta yaptığı "Cinayet cinayettir; cinsiyet değiştirmez; erkek, kadın, çocuk, büyük kimin başına gelirse gelsin ilkemiz: "Sizin için kısasta hayat vardır" ilahi düsturudur. Sürekli "kadın cinayetleri" vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan bir sloganik medya propagandasıdır." şeklindeki paylaşıma AKP'li Özlem Zengin yanıt vererek, "Kadın – erken meselesine dair dini de referans yaparak, katı, sert açıklamalar yapmayı problemli görüyorum ve bize fayda vermiyor. Tam tersine incitiyor, kadınları da incitiyor, bu alanda çalışanların yükünü arttırıyor. Ve daha önemli bu açıklamalar siyasetin yükünü arttırıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum." demişti. 

boynukalin-eski-tweet.jpg

Boynukalın da Özlem Zengin'e yanıt vererek şunları söylemişti: 

* Kur’an-ı Kerim’de ve Peygamber efendimiz (s.a.s)’in sünnetinde kadınlara iyi davranmayla ilgili bir çok emir olduğu hepimizin malumudur. Bu emirlerin hepsinin başımızın üstünde yeri var. Yine Kur’an-ı Kerim’de ve Peygamberimizin sünnetinde bugün yaşanan cinayet ve şiddet gibi

* Sorunların çözümüne dair bir çok hüküm de bulunur. Ülkemizde bu alanda yaşanan sorunların kaynağı batıdan gelen ve bizim din, örf ve adetimize uymayan düzenlemelerdir. Sorunun kaynağı olan yerde çözüm aramak beyhude bir uğraştır. Müslümanlar çözümü Rablerinin dediğinde aramalı.

* Tesettürü Allah’ın emri bilip bunu uygulayan kardeşlerimiz, siz bu davranışınızla İslam’ın bir şiarını/sembolünü yaşatıyorsunuz ve bizim için çok değerlisiniz; ancak Allah’ın dini bir bütündür ve biz erkeğiyle, kadınıyla dinin, Kur’an’ın hepsine iman etmekle yükümlüyüz.

Aile toplumun, milletin, devletin en küçük birimidir. Kur’an-ı Kerim bu birimin yönetim hakkını erkeğe vermiştir (Nisa suresi 34). Dine, akla ve yaratılışa/fıtrata, insanın doğasına uygun olan da budur. Nitekim 2001’e kadar yürürlükte kalan eski medeni kanun ailenin reisinin erkek olduğunu kabul ediyordu.

* Yaratılışa/fıtrata ve adalete aykırı olan kanunların bir gün mağlup olması kaçınılmazdır. Yaratılışa, fıtrata, Allah'ın hükmüne karşı çıkanlar mutlaka bir gün yanlış yolda olduğunu anlayacaktır. Bizim amacımız bunun iş işten geçmeden anlaşılması.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum