Astrolog Meral Güven'in emniyetteki ifadesi ortaya çıktı: İğrenç küfürler edince gözaltına alınmıştı

Astrolog Meral Güven'in emniyetteki ifadesi ortaya çıktı: İğrenç küfürler edince gözaltına alınmıştı

Yayımladığı videodaki sözleriyle alakalı resen başlatılan bir soruşturma çerçevesinde dün akşam polis tarafından gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest kalan astrolog Meral Güven'in ifadesi ortaya çıktı. İşte detaylar...

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” gibi nitelikli suçlardan savcılık tarafından başlatılan resen soruşturma kapsamında dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri tarafından evinde gözaltına alınan astrolog Meral Güven, polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra savcılık talimatı ile aynı gün serbest bırakılmıştı.

aw214008-01.jpg

Astrolog Güven'in, soruşturma savcısının talimatıyla polis tarafından alınan ifadelerine ulaşıldı. İfadesinde telefonuna çok sayıda küfür ve hakaret içerikli mesaj geldiğini söylediği öğrenilen Güven, küfürlü mesajlar sonrasında ise eski eşinin de yer aldığı bir Whatsapp grubunda montajlı olarak çıplak fotoğraflarını koyduklarını belirttiği aktarıldı.

aw214008-02.jpg

"YAPTIKLARIMDAN PİŞMANIM.”

Olayın ardından panik atak geçirerek ilaç aldığını, sonra da alkol kullandığını söylediği öğrenilen Güven şu ifadeleri paylaştı:

“Eski eşim ve bir sürü sosyal medya kullanıcısından tehdit mesajları aldım. Sonra sosyal medya hesabım çalındı. Daha sonra ben de hesabımı geri aldım. Hesabımı aldıktan sonra paylaşımları gördüm. Küfürlü paylaşımlarımı genele yapmadım hesabımı hackleyen kişilere yönelik yaptım. Ancak videolarım kesildiği için insanlar sanki genele yapmışım gibi algıladı. Aldığım ilaç ve alkolün etkisiyle küfür ettim. Yaptıklarımdan pişmanım.”

Meral Güven hakkında sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayına ilişkin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan re’sen soruşturma başlatılmıştı.

Öne Çıkanlar