Araç sahiplerini kahredecek haber! Benzin ve motorine büyük zam geliyor

Araç sahiplerini kahredecek haber! Benzin ve motorine büyük zam geliyor

Milyonlarca araç sahibini kahredecek yeni bir gelişme yaşandı. Çarşamba gününden itibaren benzin ve motorine zam bekleniyor. İşte detaylar...

DENİZ DALLI-GÜNBOYU

rr.jpg

Geçtiğimiz hafta petrolde yaşanan artış akaryakıt fiyatlarına yansımaya başlıyor. Brent petrolün 2023'ün en yüksek seviyelerinde seyretmesinin ardından Çarşamba gününden itibaren benzin ve motorine zam bekleniyor.

13 Eylül Çarşamba günü gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 1,50 TL zam gelmesi bekleniyor. Benzine de 1 lira seviyesinde bir zam yapılması bekleniyor.

11 EYLÜL 2023 AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL

Motorin fiyatı: 37.89 TL
Benzin fiyatı: 35,83 TL
LPG fiyatı: 16,38 TL

ANKARA

Motorin fiyatı: 38,40 TL
Benzin fiyatı: 36,32 TL
LPG fiyatı: 16,29 TL

İZMİR

Motorin fiyatı: 38,56 TL
Benzin fiyatı: 37,39 TL
LPG fiyatı: 16,00 TL

f.webp

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL BELİRLENİYOR?

Petrol Piyasası Kanunu gereği 1 Ocak 2005 tarihi itibarıyla Serbest Fiyatlandırma Sistemi'ne geçildi. Bu sistem ile sektördeki akaryakıt dağıtım şirketleri, farklı fiyat politikalarına göre depo satış fiyatını belirlemekte serbest olduğu gibi, bayiler de dağıtım şirketleri tarafından kendilerine tavsiye edilen tavan pompa satış fiyatlarını uyguluyor veya bulundukları bölgenin rekabet koşullarına göre kendi pompa satış fiyatlarını uygulamakta serbest. Türkiye'de akaryakıt pompa fiyatları, rekabet koşulları göz önünde bulundurularak oluşturuluyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar