Antalya'da parti broşürü kavgası kanlı bitti: 2 kardeşi tek mermiyle vurdu!

Antalya'da parti broşürü kavgası kanlı bitti: 2 kardeşi tek mermiyle vurdu!

Antalya'da, siyasi parti broşürü bırakmak isteyenler ile iş yeri sahibi arasında çıkan kavgada ateşlenen tabancadan çıkan bir mermi, kardeşler Haktan Faik Çoban ve Burak Devran Çoban’a isabet etti. Hastaneye götürülen yaralılardan Haktan Faik Çoban hayatını kaybetti.

Olay, saat 12.00 civarlarında Muratpaşa ilçesi Güzeloluk Mahallesi 1830'uncu Sokak'taki market ve şarküteri dükkanında oldu. CHP’nin seçim otobüsünden inen bazı kişiler, dükkana bir broşür bıraktı. İş yeri sahibi Sinan E., broşürleri bırakan kişileri tersleyip dükkandan çıkardı. Dükkandaki Ahmet B.'nin, iş yeri sahibine yaptığının yanlış olduğunu söylemesi üzerine aralarında bir tartışma yaşandı.

antalya-siyasi-parti-brosuru-kavgasinda-29357-1.jpg

TEK MERMİYLE İKİ KARDEŞİ VURDU

Sokaktan geçerken durumu gören Ahmet B.'nin yeğenleri Haktan Faik Çoban ile ağabeyi Burak Devran Çoban'ın da dahil olduğu tartışma, aniden kavgaya dönüştü. Dükkan sahibi olan Sinan E., çekmecedeki tabancasını çıkarıp tek el ateş etti. Haktan Faik Çoban’ın karnından girip çıkan bir mermi, kardeşi Burak Devran Çoban’ın karnına isabet etti.

Çevredekilerin ihbarıyla adrese ekipler geldi. Polis ekibi, iş yeri sahibi Sinan E.'yi suç aleti tabancayla gözaltına alıp, polis merkezine götürdü. Sağlık görevlileri, durumu ağır olan Haktan Faik Çoban’ı sedyeye alırken, ağabeyini ise ambulansın yolcu koltuğunda yakındaki özel hastaneye götürüldü. Tedaviye alınan yaralılardan Haktan Faik Çoban ise kurtarılamadı.

antalya-siyasi-parti-brosuru-kavgasinda-29357-2.jpg

OLAY KAMERADA

Bu arada olay, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, broşürü iş yerine bırakan Ahmet B. ile Sinan E.'nin bir süre tartıştığı, Ahmet B.'nin eline aldığı bazı ürünleri market içinde etrafa fırlattığı görüldü. Sinan E., Ahmet B.'ye tokat atarken, kavga iş yerinin dışına taştı. Taraflar ayrılırken, Ahmet B.'nin 2 yeğeninin durumu görüp dayılarıyla birlikte iş yerine geldiği ve Sinan E.'yi darbettiği görüldü. Ardından ise Sinan E.'nin tezgahtan çıkardığı tabancayla tek el ateş ettiği de görüntülere anbean yansıdı.

antalya-siyasi-parti-brosuru-kavgasinda-29357-3.jpg

antalya-siyasi-parti-brosuru-kavgasinda-29357-4.jpg

İlgili Haberler