Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yangın iddialarına yanıt

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yangın iddialarına yanıt

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından ‘belediyede yangın çıktı’ iddiaları hakkında açıklama yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘Belediyede yangın çıktı’, ‘Mansur arşivi mi temizliyor’ şeklinde çıkan iddia ve haberlere ilişkin X hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Belediyenin açıklamasında, AKP Ankara İl Başkanlığı adına haber paylaşımları yapan bir şahsın basın mensuplarına belediyede yangın çıktığını ve bir süre sonra bunu tweet attığını belirterek şu ifadelere yer verildi:

‘’AK Parti Ankara İl Başkanlığı adına haber paylaşımları yapan bir şahsın bugün basın mensuplarına Büyükşehir Belediyemizde yangın çıktığına dair mesajlar paylaştığı belirlenmiştir.

Aynı şahıs bir süre sonra şahsi hesabından da tweet atarak “SONDAKİKA, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yangın çıktı. 4. Katta ki genel sistem odası yanıyor şuan Tüm belediye çalışanları dışarı çıkmış. Fen işlerinin tüm arşivi yanıyor” paylaşımı yapmıştır.

Yeni Akit isimli gazete de bu çamur haberi “Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde şüpheli yangın! Mansur arşivi mi temizliyor?” diye paylaşmıştır.

A haber ekipleri de Büyükşehir Belediyemize gelerek çekim yapmıştır.

Anadolu fıkralarında bile rastlanmayacak kadar komik ancak basın adına da bir o kadar dram içeren konu,

Belediyemizin 4. katındaki kamera sistem odasında yer alan otomatik yangın söndürme sistemi gazının arıza nedeniyle boşalmasından ibarettir. Ortada bir yangın yoktur. İtfaiyemiz de Binamıza kontrol amaçlı gelmiştir.

Hal böyle iken, konunun etik ve ahlaki yanını kamuoyunun takdirine saygılarımızla sunuyoruz.’’