Devlet Hastanesi ameliyathanesinden skandal görüntüler! Tavandan su akıyor

Devlet Hastanesi ameliyathanesinden skandal görüntüler! Tavandan su akıyor

Gazeteci Timur Soykan, sosyal medyadan Denizli Devlet Hastanesi'nden olduğunu belirttiği skandal görüntüler paylaştı.

Gazeteci Timur Soykan'ın sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler şoke etti. Görüntülerde Denizli Devlet Hastanesi'nde bir ameliyathane görülüyor.

Ameliyat esnasında tavandan su akarken, suyun toplanması için bir kova koyulduğu da görülüyor. Skandal görüntüler ile ilgili henüz Sağlık Bakanlığı'ndan bir açıklama yapılmazken, görüntüler izleyenlere pes dedirtiyor.

Soykan yaptığı paylaşımda "Denizli Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ameliyathanesinde tavandan su akıyor. Altına kova konulmuş. Bu sırada bir hasta ameliyat ediliyor. Neredeyse üzerine su akacak. Denizli Devlet Hastanesi'nin depremde yıkılacağına dair raporları haber yapmıştık. Dün HEP-SEN üyesi sağlık çalışanları hastane önünde eylem yaptı ve "Sağlık çalışanlarının ve hastalarımızın ölmesini istemiyoruz" diye haykırdılar" şeklinde bir mesaj paylaştı.

denizlidevlet.jpg

Soykan, Ocak ayında da aynı hastane ile ilgili deprem ile ilgili hmali kaleme almıştı. Birinci Derece Deprem Bölgesi’ndeki Denizli Devlet Hastanesi için 2017 yılında hazırlanan deprem analiz raporlarına ulaşan Soykan, hastanedeki yüzlerce kolon ve kirişin yüzde 90’ının çürük, zeminin sıvılaşma riski olduğunu 7 yıldır önlem alınmadığını yazmıştı.

Öne Çıkanlar