AKP’li aday CHP’li adaya hakaret etti! Süs kabağı gibi geziyor kendine gel kızım

AKP’li aday CHP’li adaya hakaret etti! Süs kabağı gibi geziyor kendine gel kızım

Ordu’da Cumhur İttifakı ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkan adayları arasında yaşanan “hakaret” krizi sonrası ortalık karıştı.

Seçim hazırlıkları hızla devam ederken Ordu’da Cumhur İttifakı Çamaş Belediyesi Başkan Adayı Mahmut Ayparçası'nın CHP'nin Çamaş Belediye Adayı Leyla Çıtır'ı hedef alarak söyledikleri tepki topladı.

mjjmj.jpg

“KIZIM AZ KENDİNE GEL"

AKP’li Mahmut Ayparçası, CHP’li Leyla Çıtır’ı vurgulayarak “31 senedir kendi maaşını toplayamadı bu, ortalıkta süs kabağı gibi gezdi durdu. Başka bir şey yok. Çok iyi bildiği bir şey var, iyi dedikodu yapmak. Eğer oraya da takılırsam sana o dedikoduları da canlı yayında anlatırım. Tamam mı? Kızım az kendine gel ya. Ya sonuçta bu bir seçim ne oluyor ya? Önüne gelene sarılıyorsun. Bizim inancımızda var mı bu? Ahlakımızda bu var mı? Sen Çamaş'a çok kötü örnek oldun. Kendine gel az” dedi.

765.png

Tepki çeken sert sözlerin ardından CHP’nin Çamaş Belediye Başkanı Adayı Leyla Çıtır, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak şunları şöyle tepki gösterdi:

“SEÇİM SÜRECİNİ SAYGISIZLIKLA BOZDU”

Karşılıklı saygı ile yürüttüğümüz bu seçim sürecini bugün Mahmut Ayparçası tarafıma yaptığı büyük bir saygısızlıkla bozmuştur. Tarafıma 8 Mart Dünya kadınlar gününde bir dizi hakaret ederek kendi seviyesini belli etmiştir. Toplumun ve ailenin temelini oluşturan kadına saygısı olmayan bir kişiye ne anlatılsa kâr etmeyecektir. Bu nedenle ben rakiplerimi değil kendimi ve Çamaş'ım için yapacaklarımı anlatmaya devam edeceğim. Saygı ve sevgilerimle kamuoyuna arz ederim.

lwyla.jpg

rr.jpg

momom.jpg

“AKP'Lİ YETKİLİLER DÜZELTECEK Mİ YOKSA O BEN Mİ YAPAYIM”

Söz konusu olayın ardından bir tepki de CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’den geldi.

X hesabından AKP’li Ayparçası’nın konuşmasının yer aldığı videoyu alıntılayan Adıgüzel “Ordu Çamaş ilçesinin mevcut belediye başkanı ve yeniden Cumhur ittifakı adayı Mahmut Ayparçası, CHP'nin kadın adayı Leyla Çıtır'a hem de Kadınlar Gününde bir Kadın Kooperatifinde ahlaksızca hakaret ediyor. Siyasetin de bir ahlakı var, bir seviyesi var. Bunun seviyesi zaten belli de o yanında oturup sessiz kalanlara ne demeli. Kendi partisi ve AKP'li yetkililer ile vekiller bunun ayarını düzeltecek mi yoksa o işi ben mi yapayım” sözleriyle tepki gösterdi.

mmom.jpg

İlgili Haberler