Adana’da çamaşır makinesine giren 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Adana’da çamaşır makinesine giren 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Adana’da çamaşır makinesine giren 3 yaşındaki kız çocuğu havasız kaldığı için hayatını kaybetti

Olay, 19 Mart günü sabah saatlerinde gerçekleşti. İddiaya göre ceza infaz koruma memuru olan baba Tayfur K. ile Yüreğir Devlet Hastanesi'nde çalışan Suna K. işe gitmek için evden ayrıldı.

Evde ise 12 yaşındaki Zeynep Hilal K., 6 yaşındaki Alparslan Türker K. ve 3 yaşındaki Elif Ayyüce K. kaldı.

Öğle saatlerinde Zeynep Hilal K., annesini arayarak küçük kızları Elif Ayyüce'nin kayıp olduğunu bildirdi. Bunun üzerine Suna K. eşini arayarak durumu bildirdi ve baba Tayfur K. hemen eve döndü.

Baba, eve geldiğinde oğlu Alparslan Türker K.'nin kardeşini çamaşır makinesinin içinde bulduğunu ve dışarı çıkardığını öğrendi. Hemen müdahale eden baba, havasız kalan ve hareketsiz durumda olan kız çocuğuna suni teneffüs ve kalp masajı uyguladı.

aw167212-01.jpg

Kız çocuğu, çağrılan ambulansla önce Yüreğir Devlet Hastanesi'ne, ardından da Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak ne yazık ki, aynı gün gece saatlerinde hayatını kaybetti. Elif Ayyüce K.'nin cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna götürüldü ve yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Havasız kalarak çamaşır makinesinde boğularak yaşamını yitiren Elif Ayyüce K., toprağa verildi.