Açığa alınan GATA’nın eski başhekim yardımcısı Ali Edizer’in yeniden göreve başladığı ortaya çıktı

Açığa alınan GATA’nın eski başhekim yardımcısı Ali Edizer’in yeniden göreve başladığı ortaya çıktı
Yaptığı açıklamalardan dolayı açığa alınan GATA’nın eski başhekim yardımcısı Ali Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde göreve başladığı ortaya çıktı. Edizer sosyal medya mesajlarında “erkeklere ‘ikinci eşi’ de alın” çağrısı yapmıştı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise Ediz'in göreve nasıl tekrar döndüğünü sorarak, "Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” dedi.

Ali Edizer, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yaparken sosyal medya mesajlarında “erkeklere ‘ikinci eşi’ de alın” çağrısı yaptı.  “Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir” mesajını da paylaşan Edizer, 5 Ekim 2020’de görevden alınmıştı.

9 MART'TA YENİDEN GÖREVE BAŞLAMIŞ! 

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, Edizer tepkiler üzerine 8 Ekim’de de tabiplik mesleğinden uzaklaştırıldı. 9 Mart 2021’de Edizer’in Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı ortaya çıktı. 

dfgdfgf.jpg

"DEMEK Kİ BU SORUŞTURMA DA GÖSTERMELİK AÇILMIŞ"

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık Bakanlığı, laikliği ve medeni hukuku hedef alan Edizer hakkında soruşturma açmıştı. GATA’nın meczubu olan bu kişi görevine nasıl döner? Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” dedi.

Edizer hakkında açılan soruşturmanın sonucuna ilişkin kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmediğini kaydeden Emir, konuyu soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar