Merkez Seyhan ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi'nde yaşayan aile çocuklarının sağ gözünün mavi, sol gözünün ise kahverengi ve mavi olmasından endişe duyan anne ve baba, durumu doktora danıştı.
Merkez Seyhan ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi'nde yaşayan aile çocuklarının sağ gözünün mavi, sol gözünün ise kahverengi ve mavi olmasından endişe duyan anne ve baba, durumu doktora danıştı.
Doktorlar, yaptıkları incelemeler sonucunda Fatih'in gözlerinde hiçbir görme sorunu olmadığını, sadece heterokromi adı verilen nadir bir durumla karşı karşıya olduklarını belirtti.
Baba Cebrail Yalçınkaya, oğullarının sağlıklı olduğunu ve bu durumun Allah'ın takdiri olduğunu ifade etti.
Yalçınkaya, "Bu gözler Allah’ın bir takdiridir. Bu yüzden şaşırmıyoruz. Doğduğunda biraz panikledik, doktora götürdük, korkulacak bir şeyin olmadığını, Allah’ın takdiri olduğunu söyledi. Görmesinde bir sıkıntı yok, görenler şaşırıyor. Eğer oğluma reklam teklifi gelirse düşünürüz, oynatırız" şeklinde konuştu.
Bazı insanların kendisini Van kedisine benzeterek şaşırdığını dile getiren Fatih “Gözlerimin çift renk olmasına alıştım. Bazı görenler çok şaşırıyor. Gözlerimin rengini soranlara kahverengi ve mavi diyorum. Görenler fotoğraf çekiliyorlar benimle. Ailemde kimsenin gözü mavi değil, bu Allah’ın bir hediyesi bana" şeklinde konuştu.