1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yan etki kabusu! Tek dozluk korona aşısı bu hale getirdi
Yan etki kabusu! Tek dozluk korona aşısı bu hale getirdi

Yan etki kabusu! Tek dozluk korona aşısı bu hale getirdi

ABD'nin Virgina eyaletinde Johnson&Johnson'ın korona virüse karşı geliştirdiği tek dozluk aşısı kabusu yaşattı. Aşıyı olan Richard Terrell'in yaşadığı yan etki nedeniyle vücudunun büyük bir bölümünde kızarıklık ve ağrılı döküntüler meydana geldi.

A+A-

ABD'de korona virüse karşı geliştirilen tek dozluk aşı menşei Johnson&Johnson’un yan etkileri görüldü. ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Richard Terrell Johnson&Johsnon korona virüs aşısının ilk dozunu uyguladıktan 4 gün sonra vücudunun büyük bir kısmında kızarıklık ve derisinde ağrılı döküntüler meydana geldiğini ifade etti.

abdde-johnsonjohnson-asini-vurulan-kiside-yan-etki-kabusu-7073-dhaphoto2-1.jpg
“CİDDİ BİR CİLT HASTALIĞI YAŞADIM”

Olay ile ilgili yerel medyaya konuşan ve derisinde kızarıklık, ağrılı döküntüler oluşan Terrell, “Aşı olduktan sonra birkaç gün içinde koltuk altımda rahatsızlık hissetmeye başladım. Şiddetli bir kaşıntı başladı. Daha sonra tüm vücuduma yayıldı. Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım” dedi.

abdde-johnsonjohnson-asini-vurulan-kiside-yan-etki-kabusu-7073-dhaphoto1.jpg
YAN ETKİLERE RAĞMEN “AŞI OLUN” ÇAĞRISI

Yaşadığı yan etki nedeniyle VCU Medical Center North Hastanesi’nde tedavi altına alınan Terrell’ın 5 günden sonra iyileşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi. Aşı sonrası yaşadığı kabusa rağmen aşı olmanın gerekliliğine dikkat çeken Terrel,” Aşı olduğumdan dolayı bir pişmanlık duymadım. Herkesi aşıyı olmaya davet ediyorum” dedi.

abdde-johnsonjohnson-asini-vurulan-kiside-yan-etki-kabusu-7073-dhaphoto3.jpg

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum