Video gözetim pazarı 15 milyar dolara ulaştı

Araştırma şirketi Memoori’nin hazırlanan rapora göre, dünya çapındaki video gözetim pazarı 14,98 milyar dolara ulaştı. Pazarın 2021 yılına kadar yüzde 6,5 daha büyümesi bekleniyor.

Video gözetim pazarı 15 milyar dolara ulaştı

Video gözetim pazarı 15 milyar dolara ulaştı

ÖZLEM BARAN / Günboyu 

Gözetim sistemleri, kurumsal ve bireysel kullanıcılara hayatı kolaylaştıran avantajlar sağlıyor. Tam kontrol, anlık takip ve mobil cihazlarla her yerden izleme gibi avantajlar sunan yenilikçi gözetim sistemleri, güvenlik riski yüksek olan kurumların yeni gözdesi. Mekânların koruma altına alınmasına yönelik sezgisel algılama özelliğine sahip yenilikçi ürün ve çözümler sunan Synology, güvenlik alanında verimliliği yüksek çözümler sunuyor. Synology, Surveillance Station 8.0 ürünü ile güvenlik alanında minimum yatırımla yüksek güvenlik sunuyor. Surveillance Station 8.0, otomatik hareket algılama, önceden belirlenen kurallar çerçevesinde görüntü yakalama gibi avantajlara olanak tanıyor. Mobil cihazlarla uyumlu çalışabilen uygulama ile iş yerlerinin, konutların veya daha büyük mekânların güvenliği kolayca sağlanabiliyor.

KESİNTİSİZ GÖZETİM

Yenilenmiş arayüz tasarımı ile iş yerlerinde güvenliği otomatize eden Surveillance Station 8.0, optimize edilmiş kullanıcı deneyimi ve yüksek performansı ile verimliliği artırıyor. Çözüm ile birlikte gelen Surveillance Station Client uygulaması, birden fazla video yayınının tarayıcı sınırlaması olmaksızın izlenmesine ve yönetilmesine imkân tanıyor. Videolar arası akıllı geçiş yapabilmeye imkan veren ürün, gözetim verimliliğini artırıyor. Surveillance Station 8.0, canlı kamera yayınlarının görüntü çözünürlüğünün izleme penceresi boyutlarına göre ayarlanmasını sağlıyor. Bu sayede birden fazla video izleme olanağı sunan ürün, bant genişliği tüketiminin en düşük düzeyde tutulmasına yardımcı oluyor. Görüntü kayıtları istenilen an, istenilen yerden izlenebiliyor ve güvenli şekilde saklanabiliyor. Sürekli kayıt özelliği ile görüntülerin depolanmasını mümkün kılan ürün, gelecekte yapılabilecek analizler için yüksek çözünürlük imkânı sunuyor. Dijital çağın birçok fırsat ile beraber tehditleri de getirdiğini, kurumların ve bireylerin öncelikleri arasında güvenlik beklentilerinin en üst sırada yer aldığını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Ercan Çimen, “Synology olarak, güçlü Ar-Ge ekibimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde kurumlara ve kullanıcılarımıza yenilikçi teknolojilerin avantajlarını sunuyoruz. Yüksek performanslı ve kolay kullanım imkânı sağlayan ürünlerimiz ile kullanıcılarımıza ihtiyaçlar özelinde belirlenen kriterler doğrultusunda kullanılabilen gözetim sistemi sağlıyoruz. Surveillance Station 8.0, üzerinde barındırdığı uygulamalarla benzersiz deneyimlere olanak tanıyor” dedi.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar