1. HABERLER

  2. Türkiye'deki dijital dönüşüme talip
Türkiye'deki dijital dönüşüme talip

Türkiye'deki dijital dönüşüme talip

Türkiye'deki dijital dönüşümle yakından ilgilenen SAP, önümüzdeki dönemde Türk şirketlerinin bu sürece adaptasyonu ve bulut bilişim alanında farklı iş ortaklıkları kurmayı planlıyor.

A+A-

Yazılım alanında dünya liderleri arasında olan ve Türkiye'deki dijital dönüşümle yakından ilgilenen SAP, önümüzdeki dönemde Türk şirketlerinin bu sürece adaptasyonu ve bulut bilişim alanında farklı iş ortaklıkları kurmayı planlıyor.

SAP Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Operasyon Direktörü Gonzalo Benedit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önümüzdeki dönemde Türkiye'ye yönelik izleyecekleri yol haritasına ilişkin bilgiler verdi.

SAP'nin Almanya'da doğan, daha sonra Afrika, Avrupa ve Ortadoğu'daki ülkelere yayılıp oralarda şubeler açan büyük bir organizasyon olduğunu ifade eden Benedit, yatırım anlamında önümüzdeki dönemde üç farklı konuya odaklanmayı düşündüklerini söyledi.

Bunlardan birinin "gelişim merkezleri" olduğunu dile getiren Benedit, 2013'te SAP'nin 16'ncı gelişim merkezini Türkiye'de açtıklarını anımsattı. Benedit, bu tarz farklı gelişim merkezi yatırımlarının bölgede devam etmesini planladıklarını belirtti.

İkinci olarak start-up organizasyonlarıyla hali hazırdaki ilişkilerin daha da genişletilmesini düşündüklerini aktaran Benedit, SAP olarak belirli teknolojiler ve platformlar sağlayarak bu start-up'ların geliştirdikleri çözümlere katkıda bulunmaya ve birlikte pazara gidiş stratejileri oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

Benedit, üçüncü olarak farklı alanlarda işbirliği arayışında olduklarını bildirdi. Sadece bir teknoloji ya da platform kullanımı yaklaşımıyla hareket etmediklerini anlatan Benedit, özellikle kamu şirketleri, kamu kurumları veya hükümetlerle işbirliklerine de fayda sağlayacak şekilde yerel oyuncularla işbirliği yapmayı planladıklarını kaydetti.

Türkiye'deki gelişim merkezinde yaklaşık 40 çalışanın görev yaptığını belirten Benedit, "SAP'nin global arenaya sunduğu büyük veri çözümlerinin lokalde geliştirildiği düşünüldüğünde, bu çözümler dünyaya daha fazla girmeye başladıkça yapılacak yatırımlar da doğru orantılı artmaya devam edecektir." dedi.

"Yenilikçi bakış açıları getireceğiz"

SAP'nin Türkiye operasyonunun performansını da değerlendiren Benedit, gelecek planlarına ilişkin şu bilgileri verdi:

"Türkiye, özellikle global arenada, son yıllarda gösterdiği büyüme oranlarıyla en hızlı büyüyen ülkelerden bir tanesi. Dolayısıyla çok önemsiyoruz. Türkiye'de bin 300'e yakın müşterimiz var ve bunların bazıları çok büyük şirketler. Diğer tarafta küçük ve orta ölçekli bir çok işletme tarafından da SAP çözümleri kullanılıyor. 

"Türkiye önemli bir ülke"

Gonzalo Benedit, dışardan bakıldığında Türkiye'nin, nüfus, ekonomik büyüklük ve bulunduğu konum itibarıyla çok stratejik ve önemli bir ülke olduğunu vurguladı.

 Benedit, "Büyük resme bakıldığında Türkiye'yi özellikle üretim, tarım alanında ciddi öneme sahip bir ülke olarak görüyoruz ve bu sektörlerde SAP'nin dijital dönüşüm başlığı altında ciddi katkılar sağlayabilecek çözümleri olduğunu ve bunların değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.