1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkiye'de makas hiç bu kadar açılmamıştı! Sabancı, 2 milyon euroluk tekne aldı 
Türkiye'de makas hiç bu kadar açılmamıştı! Sabancı, 2 milyon euroluk tekne aldı 

Türkiye'de makas hiç bu kadar açılmamıştı! Sabancı, 2 milyon euroluk tekne aldı 

MetroPOLL Araştırma tarafından aylık olarak yapılan ‘Türkiye’nin En Önemli Sorunu’ anketi halkla iktidar arasındaki uçurumu bir kez daha gösterirken Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Sabancı'nın 2 milyon euroluk tekne alması dikkat çekti. 

A+A-

MetroPOLL Araştırma tarafından aylık hazırlanan Türkiye’nin Nabzı anketinin en çarpıcı sonucunu şirketin kurucusu Özer Sencer sosyal medya hesabından paylaştı. Ankete katılanlara iletilen “Türkiye’nin En Önemli Sorunu nedir” sorusuna verilen yanıtlar aslında ülkenin temel gündemi ile AKP’nin gündemi arasındaki uçurumu da ortaya koydu.

Yaklaşık 14 aylık tabloyu ortaya koyan anketin özellikle son bir yılı çok çarpıcı. Yurttaşlar korona virüs salgınını 14 aylık dönemde sadece 2020 yılının Mart ve Nisan aylarında Türkiye’nin en önemli sorunu olarak gördü. Mart ayında katılımcıların yüzde 51’i en önemli sorun ‘salgın’ derken Nisan’da bu rakam yüzde 39’lara kadar indi. Ondan sonrada sürekli aşağıya doğru inerken ekonomik kriz ve işsizlik birinci ve ikinci sırayı hiç bırakmadı.

MetroPOLL’un araştırmasına göre Ekim 2020-Nisan 2021arasında yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında ekonomik kriz ve işsizliği birinci sıraya koyanların ortanı yüzde 60’ın altına hiç düşmedi. Ekonomik kriz yüzde 40-50 aralığındayken işsizlik de 10-15 arasında gidip geldi. Ölümlerin tavan yaptığı vaka rekorlarının kırıldığı aylarda bile bu durum değişmedi. Pandemiyi en önemli sorun olarak görenlerin oranı yüzde 10 civarında kaldı.

Türkiye’nin en önemli sorunu eğitim diyenlerin oranı yüzde 3’te kalırken bir başka soruya verilen yanıt ise çok ilginç bir başka sonucu da ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 5’i Türkiye’nin en önemli sorununun iktidarın başarısız yönetimini olduğunu düşünüyor.

2 MİLYON EUROLUK YAT

Bir tarafta halk büyük sıkıntı yaşarken zengin ile fakir arasındaki makas gün açıldıkça açılıyor. 

Halkın yüzde 60'ı ülkenin en büyük sorununu işsizlik ve ekonomik kriz olarak nitelendirdi. 

Diğer yandan genç iş insanı İlhan Sabancı'nın Ege’de 2 milyon Euro’ya aldığı yeni motor ise dikkat çekti.

Hürriyet'ten Mehmet Üstündağ'ın aktardığına göre lüks İtalyan yat markası Otam’ın Millenium 58 Hardtop modelini tercih eden İlhan Sabancı, aylar önce sipariş ettiği motoryatına kavuştu.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum