1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkiye Bankalar Birliği'nden kritik yapılandırma açıklaması
Türkiye Bankalar Birliği'nden kritik yapılandırma açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği'nden kritik yapılandırma açıklaması

Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının birlik içinde yönetilmesi amacıyla kulüpler ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmalarının süre geldiğini Türkiye Bankalar Birliği açıkladı.

A+A-

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) kulüpler arasında gerçekleşen anlaşmanın gereği kulüplerin mevcut borçları, iki yıl ana para ödemesiz olmak üzere toplamda beş yıllık süreyle vadelendirilerek taksinlendirilecek.

TBB tarafından yapılan kritik açıklamada, “ Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesi amacıyla kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalarımız tamamlandıkça ilgili kulüplerimiz yasal prosedürler çerçevesinde açıklamalarını yapacaklardır.” Dile getirildi.

Söz konusu çalışmalarla futbol kulüplerinin mali bünyelerinin güçlendirilerek çağdaş bir yapıda faaliyet göstermelerini temin edecek kurallar ve ilkeler çerçevesinin belirleneceği aktarılan açıklamada, yeniden vadelendirmede ve yapılandırmada borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılmasının söz konusu olmadığı ifade edildi.

Yapılandırmaya konu olan finansal borçların iki yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere toplam beş yıl süre ile vadelendirileceğinin altının çizildiği açıklamada, “Futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesi söz konusu olmayıp her banka kendi kredi riskini yönetmeyi sürdürecektir. Bankalarımızın, kulüplerimizle ilişkisi ticari olup bundan sonra da aynı profesyonel anlayışla devam edecektir.” İfadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.