"Türk milletinin aklıyla alay ediyorlar"

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ davalarında sanıkların ifadeleriyle ilgili, "Türk milletinin, mahkeme heyetinin aklıyla alay edercesine inkar ediyorlar, reddediyorlar." dedi.

"Türk milletinin aklıyla alay ediyorlar"

"Türk milletinin aklıyla alay ediyorlar"

Türk milletinin 15 Temmuz'da büyük bir birlikteliği ortaya koyduğunu vurgulayan Bozdağ, darbe girişiminde bulunan FETÖ mensuplarının, örgütün uzantılarının yargıya hesap verdiğini, yargılamaların başladığını hatırlattı.

Adalet Bakanı Bozdağ, darbe girişiminde bulunan FETÖ mensuplarının yargılama sırasında, ağız birliği yaparak inkarda bulunduklarına işaret etti.

FETÖ mensuplarının kamera kayıtlarını, fotoğrafları da kabul etmediğini aktaran Bozdağ, şöyle devam etti:

"Akıncı Üssü'nde fotoğrafı, görüntüsü, her şey var. 'O ben değilim' diyor. Örgütün elebaşı, terörist başı Gülen talimat veriyor, 'Her şeyi reddedeceksiniz, inkar edeceksiniz.' Güneşin varlığı inkar edilebilir mi, görüyoruz hepimiz. İnkar ediyorlar. Türk milletinin, mahkeme heyetinin aklıyla alay edercesine inkar ediyorlar, reddediyorlar. Olacak iş değil. Diyalogları var. 'Orayı bombala' diyor. 'Şurayı burayı mı bombalayacağım' diyor, adres veriyor, bombalatıyor. Hepsi sabit, orada kayıtlar var. 'O ben değilim' diyor. Bilirkişi raporları var, hala inkar ediyorlar. Böylesine alçak bir terör örgütü ben daha görmedim, duymadım."

Ellerinde silahla suçüstü yakalanan örgüt mensuplarının "O ben değilim." diyerek inkarda bulunduğunu anlatan Bozdağ, birilerinin bu FETÖ mensuplarına sufleler verdiğini dile getirdi. 

Bakan Bozdağ, "Bunlar o kadar hain, alçak, karaktersiz, kişiliksiz, omurgasız insanlar ki başaramadıkları darbeye dahi sahip çıkamıyorlar. Adam gibi çıkıp 'Biz yaptık ama beceremedik' erkekliğini, adamlığını gösteremiyorlar." ifadesini kullandı.

TBMM'nin yakınındaki Genelkurmay Başkanlığında bulunan darbecilerin "Meclise atılan bombayı duymadım" diyerek savunma yaptığını aktaran Bozdağ, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Parmak izi var, araştıyorlar. Bilirkişi raporu var, 'Bu parmak izi senin' diyor. 'O benim değil, oraya nasıl gitmiş bilmiyorum' diyor. Adil Öksüz'le yan yana gidiyor, beraber yolda konuşuyorlar, biletleri, koltukları var, her şey belli, 'Konuşuyorsunuz' deniliyor, 'Ben Adil Öksüz'ü tanımıyorum, bana herhalde bir şey sormuştur ben de cevap vermişimdir' diyor. Fetullahçı Terör Örgütü bugüne kadar gördüğümüz terör örgütlerine yöntem, yapı, işleyiş olarak benzemiyor. Her türlü suçu, haksızlığı, yanlışı Allah rızasını umarak yapan bir örgütten bahsediyoruz. Öldürüyor, Allah rızasını umuyor. Size kumpas kuruyor, cennete gideceğine inanıyor. Soruları çalıyor, ibadet yaptığını düşünüyor. Suç işlediğini düşünmüyor. Bambaşka bir yapıyla karşı karşıyayız." 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar