• DOLAR
  • EURO
  • GRAM
  • ÇEYREK
  • YARIM
  • CUMHURİYET
  • PETROL

Terör kuşağına asla geçit vermeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Bahçeli "Sınırlarımızın ötesinde oluşturulmak istenilen terör kuşağına asla geçit vermeyeceğiz. Bu habis senaryonun arkasında gizlenen projeleri de asla kabul etmeyeceğiz. Türk milletine tehdit sökmez, tuzak işlemez" dedi.

Haber Giriş: 2 Nisan 2017 Pazar - 16:58
Son Güncelleme: 2 Nisan 2017 Pazar - 14:45
Takip Et
Terör kuşağına asla geçit vermeyeceğiz
+
Aa
-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Boztepe'nin yamaçlarına serpilen Ordu'da bulunmaktan dolayı son derece bahtiyar olduğunu söyledi. 

Ordululara "16 Nisan halk oylamasına hazır mısınız, 16 Nisan halk oylamasında gereğini yapacak mısınız, devlet için evet mi, millet için evet mi, Cumhuriyet için evet mi?" sorularını yönelten Bahçeli, aldığı "evet" cevabı üzerine, "'Evet' diyorsunuz, hainleri korkutuyorsunuz. 'Evet' diyorsunuz, korkulukları deviriyorsunuz. 'Evet' diyorsunuz, Karadeniz'in tavrını gösteriyorsunuz. Geçmişte 'evet' dedik, istilacıları durdurduk. Geçmişte 'evet' dedik, devletimizi kurduk. 'Evet' dedik, mandacıları kovduk. 'Evet' dedik, bağımsızlığımızı koruduk. Son yurdumuzda dalga dalga büyüdük, Karadeniz gibi çırpındık; var olmaya 'evet' dedik." diye konuştu.

"Elbette 'evet' demelisiniz, zira Türkiye zordadır" ifadesini kullanan Bahçeli, "Sistemsel tahribat ayağımızdan çekiştirmektedir. Yeni bir toplum sözleşmesiyle çekişmeler bitmelidir. 18 maddelik anayasa değişiklikleriyle çürüme bitirilmelidir. Kaybedecek zaman yoktur. Çekinecek hal yoktur. Buna gerek de yoktur. Ordulu 'varım' diyorsa 16 Nisan'da Türkiye toparlanacaktır. Ordulu onaylıyorsa 16 Nisan'da Türkiye kendine gelecektir. Evet, çözülmeye settir. Evet, çöküşe engeldir. Evet, büyümeye, gelişmeye, güçlü Türkiye'ye vizedir." değerlendirmesinde bulundu.

"Tökezlememizi dileyenler kalabalıktır"

Bahçeli, "Düşmemizi bekleyenler çoktur" diyerek, şunları kaydetti:

"Tökezlememizi dileyenler kalabalıktır. Türkiye'nin bölgesinde etkin ve dişli olması, içimizi ve dışımızı saran müptezelleri kaygılandırmaktadır. Son dönemlerde Suriye merkezli yaşanan hadiseler ibretliktir. Aynı zamanda endişe vericidir. Görünürde birbirine rakip olan iki ülke ABD ve Rusya açıkça terör örgütlerinin hamiliğine soyunmuştur. Türkiye'nin El Bab'da verdiği destansı mücadelesinden rahatsız olanlar kol koladır. Şayet mesele IŞİD'e karşı mücadeleyse Türkiye'nin yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı her kesim tarafından takdirle karşılanmalıdır. Nitekim bu barbarlara, bu canilere karşı şimdiye kadar en yoğun mücadeleyi vermiş olan da Türkiye'dir. Ne var ki şeklen dost ve müttefik olduğumuz her ülke kahraman Mehmetçiğin Suriye'deki varlığından rahatsızdır."

Terörizmle mücadelede Türkiye'ye karşı ikiyüzlü davrananların maskelerinin düştüğünün altını çizen Bahçeli, "Bunlar IŞİD'i yok etme pahasına bir başka terör örgütü olan PYD/YPG'yi desteklemektedir. Unutulmasın ki terör, terörle yok edilemez. Bunun örneği dünya üzerinde görülemez. Vahşetin çözümü vahşilikte aranamaz. Terör konusunda çivi çiviyi sökmez, iki yanlış bir doğru etmez. İnsanlık suçu, bebek katillerinin kanlı elleriyle örtülemez. Terör örgütlerinin hiçbir girişimi meşru kabul edilemez. Terörü politik araç olarak görenlerin tuttukları paslı silah ters teper, bumerang gibi kendilerini vurur." diye konuştu.

"Biz Türkiye'ye 'evet' diyoruz. Biz istiklale 'evet' diyoruz"

Bahçeli, sınırların ötesinde oluşturulmak istenen terör kuşağına asla geçit vermeyeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Kerkük tahrip edilmektedir. Musul inim inim inlemektedir. Türkmenler hedeftedir. Müslümanlar ölüm tünelindedir. Eğer ki Fırat Kalkanı Harekatı kırılırsa Diyarbakır riske girecektir. Terörizm yanı başımızda devletleşir, ihanet koridoru Akdeniz'e ulaşırsa Ankara'nın kuşatması tamamlanmış olacaktır. Buna izin veremeyiz, buna sessiz kalamayız. PKK/PYD/YPG'yi muhafaza altına alma emeli güdenlerin hevesleri boşunadır. Sınırlarımızın ötesinde oluşturulmak istenilen terör kuşağına asla geçit vermeyeceğiz. Bu habis senaryonun arkasında gizlenen projeleri de asla kabul etmeyeceğiz. Bizi kimse sindiremez. Bize kimse diş geçiremez. Türk milletine tehdit sökmez, tuzak işlemez."

Özellikle sınırların dışından kaynaklanan terör belasından Türkiye'nin tamamıyla kurtulması için üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını dile getiren Bahçeli, "Biz Türkiye'ye 'evet' diyoruz. Biz istiklale 'evet' diyoruz. Biz parlak bir istikbale 'evet' diyoruz. Türkiye güvende değilse dünyanın geri kalanı güvende olamaz. Türkiye istikrarından saptırılmaya çalışılırsa dünyanın hiçbir yerinde istikrardan söz edilemez ve elbette Türk milletinin razı gelmediği hiçbir hesap tutmaz, tutmayacaktır. Çift başlı kartalın pençeleri her daim, zilleti Türk milletine reva görenleri parçalayacak, alt üst edecek kudrete sahiptir." diye konuştu.

"Türkiye hiç böyle bir ihanete şahit olmamıştı"

"15 Temmuz'da devletimizi kaybedebilirdik. Vatanımızdan olabilirdik." diyen Bahçeli, "Milletimizin bin yıllık beraberliği sona erebilirdi. İç savaş çıkabilirdi. Türkiye esarete girebilirdi. Tehdit bu kadar ileri düzeydeydi. Tehlike bu denli feci boyuttaydı. Türkiye hiç böyle bir ihanete şahit olmamıştı. Türk milleti, binlerce yıllık tarihinde 15 Temmuz gibi bir afet ve felakete maruz kalmamıştı." diye konuştu.

Bahçeli, FETÖ'nün, yıllar içinde devletin her kademesinde yuvalandığına dikkati çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Toplumun en ücra noktalarına sızıp günden güne büyüdü, palazlandı. Türk Silahlı Kuvvetlerinden emniyete, üniversitelerden adalete, sivil toplum kuruluşlarından medyaya olmak üzere toplam sekiz alana FETÖ virüsü bulaştı, saldırı için pusuya yattı. Bu terör örgütü, planlaması küresel güç merkezlerince yapılmış, dinler arası diyalog safsatasıyla derinleşmiş, kirli istihbarat oyunlarıyla güçlenmiş suç ve cinayet makinesidir. İslam'ı kullandılar, sömürdüler. İman taklidi yapıp imansızlıkta rekor kırdılar. Hoca kılığına girip, gözyaşı döküp, beddua seansları düzenleyip, himmet kuyruğundan geçip haysiyetsizliğin uyruğu oldular. FETÖ'nün başındaki Pensilvanyalı hainle, ilk haçlı seferini başlatan Papa arasında fark yoktur. Bunların içi cani, dışı adidir. Bunların görünüşü vaiz, gerçeği vandaldır."

"15 Temmuz'un azmettiricisi kimdir, failler nerededir?"

ABD ve Avrupa'nın, FETÖ'nün avukatlığına soyunduğunu kaydeden Bahçeli, "Niye? Çünkü suç ortaklığı gün gibi ortaya çıkacaktır. ABD suçluları, hainleri, darbecileri görmezden gelmektedir. Ne var ki asıl suçlu, asıl katil, asıl hunhar suikastçı Pensilvanya'dadır. Gülen Türkiye'ye neden iade edilmemektedir? ABD niçin ülkemizin taleplerini kulak ardı yapmaktadır? Biz bunu nasıl okuyalım, nasıl yorumlayalım? Almanya'ya baksanız o da aynı havadadır. Tencere dibin kara, seninki benden kara, durum budur." dedi.

15 Temmuz'da FETÖ izini silmeye çalışanlar kimlerse, darbe ihale ve tembihini yapan alçakların da onlar olduğuna vurgu yapan Bahçeli, "Türkiye'nin bu kadar zalim karşısında tek yürek olması mecburiyettir. Biriz, beraberiz, sonuna kadar da zorba ve düşmanlığa karşı aynı saftayız." ifadesini kullandı.

Etiketler
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.