1. YAZARLAR

  2. Nuri Kayış

  3. Putin'in aşısına kim ne dedi?
Nuri Kayış

Nuri Kayış

Putin'in aşısına kim ne dedi?

A+A-

Şüpheci: O aşının içine insanları Komünist yapacak damlacıklar eklemişlerdir. Ben tövbe yaptırmam onu.

Dedikoducu: Ayol, herkes kızına hayırlı bir kısmet bulup düğün yaptırır, bu da tutmuş aşı yaptırmış. Allah akıl fikir versin.

Maganda: Korona için aşıya maşıya ihtiyaç yok muhterem abim. Bir sağ aparkat, bir sol kroşe tamamdır, iki seksen uzanır yere.

Ana muhalefet sözcüsü: Ülkenin gündemini değiştirmeye çalışıyorlar. Buzdolapları boş, erzak dolapları boş, tencereler boş. Aşı lafıyla oyalamaya çalışıyorlar bizi.

Tasarruf sahibi: Geçenlerde iki çeyrek ile bir gram altın almıştım. Aşı bulundu lafları altın fiyatlarını düşürür mü acaba? Acayip zarar ederim böyle olursa.

Rus yandaş medyası: Asrın buluşu… Başkan emretti, laboratuar üretti… Putin adını tarihe altın harflerle yazdıracak… Başkan değil tanrının insanlığa bir hediyesi o.

Sarhoş: Aşı mı bulunmuş, hık… Katiyen saymam ben bunu. Bir dozda kafamı altı ay iyi yapacak aşı lazım bana.

İşadamı: Dünyada 7.5 milyar insan var. Bir doz aşıyı 20 dolara satsak 150 milyar dolar eder. Eh, fena para değil doğrusu.

Rapçi: Bunun için hemen bir şarkı besteledim: Bulundu aşı/Gel sırtımı kaşı/Bakma öyle şaşı/Gönlünü bana taşı… Nasıl ama?.. Liste başı olur mu?

Dolmuş şoförü: Aşı yaptırmak için hastaneye gidenler bir hareket yaratabilir. Bir seferde 30-40 kişi taşıyorduk, artık 50-60 kişi atarız minibüse.

Pazarcı: Valla pek iyi olmadı. Virüs var diye seçme işini kaldırmıştık. Şimdi aşılıyım diyen dalacak domatesin içine.

Stokçu: İthalat başlar başlamaz doldururuz artık aşıyla depoları. Başlasın el altından satışlar ve gelsin cukkalar. Vay be, hayali bile ne güzel.

Avukat: Aşı olduktan sonra hastalanan olursa hemen büromuza başvursun. İyi tazminat alırız bu işten. Ne demişler: Vin-Vin.

Eczacı: Pandemi sürecinde satışlarımız düştü. Özellikle güzellik ürünlerini fazla satamaz olduk. Aşı işini bize bıraksalar bari.

Özel hastane sahibi: Aşının sırası mıydı kardeşim. Geleni Koranasın diye bir ay yatırıyor, sonra önüne esaslı bir fatura koyuyorduk.

Televizyon yorumcusu: Şunu bilhassa vurgulamak isterim ki aşı mevzuu fevkalade mühimdir. Bir ortak paydada buluşmalıyız. Bu sözümün altını kalın çizgilerle çiziyorum.

Obur: Maske takma zorunlu olduğundan beri günde dört öğün sarımsak yiyordum. Şimdi bu aşı nereden çıktı? Pandemiye çare bulunursa sarımsağa veda mı edeceğim yani.

Sosyete: Ay, herkesin olduğu aşıdan olamam ben. Çok banal geliyor bu bana. Şöyle bizim için özel bir aşı bulunursa ne âlâ.

Kulüp başkanı: Büyük bütçe açığının suçunu tamamen pandemiye yüklemiş, taraftardan yardım toplamıştık.  Aşı pandemiyi bitirirse foyamız çıkar meydana.

Bilim adamı: İhtiyatla karşılıyorum. Bilimsel standartlara uyulmadan geliştirilmiş. Aşı işi sağlıkla ilgilidir. Siyasetin propaganda malzemesi olmamalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.