1. YAZARLAR

  2. Hüseyin ADALAN

  3. Paralel devclette devamlılık olmaz
Hüseyin ADALAN

Hüseyin ADALAN

yazar

Paralel devclette devamlılık olmaz

A+A-

Devlette devamlılık olur.

Bir nüfus memuru tayin olmuşsa, başka bir birime veya meslekten atılmışsa elinde kalan işleri yerine atanan memur devam ettirir. Çünkü devlette, devlet işlerinin ilerleyişinde devamlılık vardır.

Yukarıda dediğim gibi ilgili devlet memuru işlediği suçtan dolayı memurluktan atılsa bile bu böyledir.

Amma Devlet içine sızmış, yuvalanmış Paralel Devlet'in işlerini Devlet devam ettiremez.

Aksi halde ortaya çıkacak sonuç Paralel Devlet'in işlerini meşrulaştırmayacak mıdır?

Bu durum çok tehlikeli olup Paralel Devlet'le yapılan bütün mücadeleyi gereksiz, saçma bir hale getirecektir.

Paralel, FETÖ'cü, vatan haini bir savcının Paralel Devlet adına, Paralel Devlet yararına yaptığı işleri soruşturmaları iddianameleri Türkiye Cumhuriyeti savcısı ve dahi mahkemesi devam ettiremez diye düşünüyorum…

Paralel Devlet yapılanmasının adamı, hâkim ve savcısı aslında bir savcı, bir hâkim ve bir memur-kamu görevlisi değildir ki o meslekten ihraç edildikten, tutuklandıktan sonra bile yaptığı işlem hazırladığı dosya devam etsin…

Tamam, bir Fetöcü savcı ve hâkimin verdiği bütün kararları yok saymak mümkün değildir. Ama en azından ve hatta en çoğundan FETÖ lehine yaptığı işlemler verdikleri kararlar yok hükmünde olmalıdır.

Bir savcı ta baştan beri hakkı olmayan bir makama hile ile, torpille gelmişse - veya hakkıyla gelmiş olsun - doğru işlemlerinin yanı sıra bağlı bulunduğu örgüt lehine kararlar vermişse, örgütünün düşman bellediklerine kumpaslar kurmşsa; e artık devir değiştikten sonra devletin gerçek hâkim ve savcılarının onların iddianamelerinin işlemlerinin yüzüne bile bakmaması icap eder.

Şu halde sorular:

Bir: Paralel Devlet'inin savcısının iddianamesine göre sanık yargılanıyorsa o zaman Devlet'te mi paralellik olmuş oluyor, Paralel Devlet'te mi devamlılık oluyor?

İki: Bu davada bir de FETÖ mağduru sanık ceza alıyorsa o zaman da şöyle bir anlam mı çıkıyor. Bu Fetöcü savcı ve hâkimler aslında iftiraya uğradı bunlar hiç de söylendiği gibi adam kayırmayla oralara gelmediler? Gerçekten öyle mi? İşin ehliler, dolayısıyla bakın hazırladıkları iddianameler devletçi dediğiniz hâkimler tarafından bile onaylanmaktadır?

Ben ne diyeyim…

İşin işinden çıkamadım.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.