1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. "Özür dileme noktasına getirilecek"
"Özür dileme noktasına getirilecek"

"Özür dileme noktasına getirilecek"

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Sonunda göreceksiniz, Hollanda özür dileme noktasına getirilecektir." dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Merkezinde düzenlenen toplantıdaki "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türkiye Ekonomisine Etkileri" başlıklı konuşmasında, 16 Nisan'daki halk oylaması kapsamında bir kampanya sürecinin yürütüldüğünü söyledi.

Bu süreçte kampanyanın, alışık olunmayan, dışarıdan müdahil olan misafirleri bulunduğunu dile getiren Kurtulmuş, bunun Türkiye'nin geleceğini ilgilendiren anayasa değişikliği paketi olduğunu anlattı.

Kurtulmuş, referandumla ilgili yurt dışındaki vatandaşların da oy kullanacağını dile getirdi. Her seçim ve referandum kampanyasının eşit koşullarda yapılabilmesi gerektiğini aktaran Kurtulmuş, farklı kanaat sahibi olanların rahatlıkla propaganda yapabilmesinin, oy verecek insanları etkilemek için çalışmanın bu dönemde son derece normal, demokratik ve yasal olduğunu ifade etti. 2014'te yapılan toplantılarda hiçbir tartışma, kavga ve gürültü olmadığını belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Güle oynaya vatandaşlarımız son cumhurbaşkanlığı seçiminde yurt dışında oy kullandı. Aynı şeyin şimdi olması ve beklenilen durum bu olmasına rağmen maalesef Avrupa'dan arka arkaya Türkiye'deki referanduma ilişkin sesler çıkmaya başladı. Önce Avusturya'nın Dışişleri Bakanı 'Sakın ha Erdoğan gelmesin' dedi. Arkasından Almanya'dan çok sayıda ses yükseldi. En son olarak da Hollanda maalesef hiçbir şekilde kabul edilmeyecek, hiçbir şekilde müsamaha, tolere etmeyeceğimiz bir anlayışsızlıkla, edepsizlikle, terbiyesizlikle önce Dışişleri Bakanımızın oraya inmesine müsaade etmedi, arkasından da Aile Bakanımıza karşı yaptığı son derece çirkin, terbiyesiz tavırla maalesef Türkiye-Hollanda ilişkilerini son derece gerilimli noktaya getirdi."

Türkiye'deki kampanyanın Hollandalıları, Almanları ve Avusturyalıları ilgilendirmeyeceğini ifade eden Kurtulmuş, oradaki vatandaşların anayasal hakları olarak oy kullanacağını, o ülkelerin de oy kullanılması için şartları hazırladığını anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.