• DOLAR
  • EURO
  • GRAM
  • ÇEYREK
  • YARIM
  • CUMHURİYET
  • PETROL

Sata sata bitirilemedi. 24 ayrı özelleştirme kararı Resmi Gazete'de yayımlandı yürürlüğe girdi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı devlete ait arazilerin satışını onayladı. 24 ayrı özelleştirme kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Çok sayıda kentte toplam 255 bin 356 metre kare değerli kamu arazisi ve taşınmazı, 120 milyon 470 bin TL bedelle özel kişi ve işletmelere devredildi.

Haber Giriş: 24 Haziran 2022 Cuma - 11:49
Takip Et
Sata sata bitirilemedi. 24 ayrı özelleştirme kararı Resmi Gazete'de yayımlandı yürürlüğe girdi
+
Aa
-

Özelleştirme idaresi 24 ayrı özelleştirme kararına onayladı,Resmi Gazete’ye yayımlanarak, yürürlüğü girdi.Çok sayıda kentte toplam 255 bin 356 metre kare değerli kamu arazisi ve taşınmazı, 120 milyon 470 bin TL bedelle özel kişi ve işletmelere devredildi.

Buna göre, özelleştirme kapsam ve programında bulunan, mülkiyeti Hazine adına kayıtlı İstanbul'un Büyükçekmece ilçesi Merkez Mahallesi'ndeki üç taşınmaz, 13 milyon lira bedelle satıldı.

Sümer Holding adına kayıtlı Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi, İkizce Mahallesi'ndeki taşınmaz 10 milyon 500 bin lira bedelle satıldı. Aynı kuruluş adına kayıtlı Ordu'nun Ünye ilçesi, Kaledere Mahallesi'ndeki taşınmazlar da 6 milyon 250 bin lira bedelle elden çıkarıldı.

BirGün'ün haberine göre, Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları adına kayıtlı Muş'un Bulanık ilçesi Zafer Mahallesi'ndeki taşınmazlar ile üzerindekilerin 6 milyon 100 bin lira bedelle satışı onaylandı. Hazine adına kayıtlı Yalova'nın merkez ilçesi Kazımiye Mahallesi'ndeki taşınmaz da 6 milyon 50 bin lira bedelle elden çıkarıldı. Aynı mahalledeki bir başka taşınmaz ise 3 milyon 500 bin lira bedelle satıldı.

Mülkiyeti Hazine’de olan Yalova'nın Çiftlikköy Mahallesi'ndeki taşınmazların bir bütün halinde 5 milyon 800 bin lira bedelle satışına onay verildi. Ayrıca yine Hazine’ye ait Kırşehir'in merkez ilçesi Kındam Mahallesi'ndeki taşınmaz, 3 milyon 650 bin lira bedelle, aynı mahalledeki bazı taşınmazlar da 3 milyon 120 bin lira bedelle satıldı.

ANKARA'DA YEDİ AYRI ARAZİ SATILDI

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait Kırıkkale'nin Balışeyh Mahallesi'ndeki taşınmazların bir bütün halinde 2 milyon 520 bin lira bedelle satışı onaylandı. Hazine adına kayıtlı Antep’in Nurdağı ilçesi, Atmalı Mahallesi'ndeki taşınmaz 1 milyon 650 bin lira bedelle satıldı. TTA Gayrimenkul adına kayıtlı İzmir'in Ödemiş ilçesi, Birgi Mahallesi'ndeki taşınmaz ve üzerindeki yapılar ise 750 bin lira karşılığı elden çıkarıldı. Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yedi, Yenimahalle ilçesinde iki ve Mamak ilçesinde bir arazi de elden çıkarıldı. Ankara’daki taşınmazların toplam satış tutarı, 38 milyon 980 bin TL oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.