1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Olağanüstü genel kurula gitmeyeceğiz
Olağanüstü genel kurula gitmeyeceğiz

Olağanüstü genel kurula gitmeyeceğiz

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, demokratik olmayan yöntemlerle olağanüstü bir genel kurula gitmeyeceklerini bildirdi.

A+A-

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe dergisinin mart ayı sayısındaki başyazısında, kulüp gündemine dair açıklamalarda bulundu. 

Fenerbahçe Kulübünün olağan genel kurulunda, camiaya, "futbolda şike" davasıyla ilgili beklenen Yargıtay kararı sonrası için verdiği sözün, maksat ve anlamından çıkartılarak kulübün yönetim erkine yönelik bir zayıflatma aracına dönüştürüldüğünü belirten Yıldırım, bunun da vahim sonuçlar ortaya çıkardığını ifade etti. 

Yargıtay kararı sonrasına ilişkin genel kurul üyelerine verdiği sözün gereğinin, kulübün menfaatlerine en uygun şekilde ve kulüp tüzüğündeki düzenlemeler çerçevesinde yerine getirileceğini belirten Yıldırım, şu görüşleri aktardı:

"Bunun dışında yönetim kurulunun, demokratik olmayan yöntemlerle olağanüstü bir genel kurula gitmeyi asla kabul etmeyeceğini, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına kesin bir dille açıklamayı bir gereklilik olarak görüyorum. Yönetim kuruluna çeşitli şekillerde baskı yapmak suretiyle kulübü olağanüstü genel kurula götüreceğini düşünenlere yanlış yolda olduklarını bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum. Bunun sadece Fenerbahçe'ye zarar vereceğini ve hortlatılmak istenen bu yöntemin, geçmişte Fenerbahçe'ye nasıl ağır zararlar verdiğini kendilerine son bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu yanlış yolu, kendilerine yol tutanların bilmesini isterim ki; geçmişte de bu yanlış yolu bir daha girilmemek üzere kapayan bendim, şimdi de bu yolu yeniden açmak isteyenlerin karşısında yine ben olurum."

Yıldırım, daha önce yaptığı açıklamada, Yargıtay'dan, kulübün 2018 Mayıs'taki olağan kongresinden önce olumlu bir karar çıkması halinde olağanüstü genel kurula gideceklerini duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.