1. YAZARLAR

  2. Fatih Ergin

  3. Nagehan Alçı'yı ekranlarda tutan güç!
Fatih Ergin

Fatih Ergin

TÜRKÇE BAKIŞ

Nagehan Alçı'yı ekranlarda tutan güç!

A+A-

İktidara yakınlığı ile bilinen Nagehan Alçı, canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti'nin doksanlı yıllardaki terörle mücadelesine "katil devlet" yakıştırması yapmasının ardından, aldığı kamuoyu tepkisi nedeniyle ekranlardan sürülmüştü ki, HaberTürk TV'de sabah kuşağında yer alan bir program üzerinden yeniden ekranlara sürüldüğünü gördük.

Nagehan Alçı'nın daha çok takip edilen akşam programı yerine, sabah yayınlanan bir programa çıkarılmasının, tepkilerden çekinildiği için olduğunu düşünmeyin sakın! Alçı'yı yeniden ekranlara hazırlamak için değil, Alçı'nın ekranlarda yeniden boy göstermesine kamuoyunu hazırlamak için sabah saatlerinde yayınlanan bir program üzerinden yeniden ekranlara sürdüler.

Öyle ya! Nagehan Alçı'nın ekranlara hazırlanmaya ihtiyacı mı var? Kostümü, makyajı, saçı ile her daim hazır ekranlara! Ki zaten o yüzden ekranların kadrolusu değil mi? "Şimdilik" katıldığı sabah programında da her daim hazır olduğunu gördük. HaberTürk'te yayınlanan Para Gündem programında Alçı, "YPG açılımı" istedi. Programda terör örgütü YPG'nin siyasi kanadının daha güçlü hale getirilmesini isteyen Alçı, "Siyasi kanadı kim?" sorusuna, "İşte PYD, PKK'dır yani" cevabını verdi. Açık açık, PKK terör örgütünün güçlendirilmesini istedi, savundu! Size, kostümü ve makyajı ile ekranlara her daim hazır olduğunu söylemiştim! Liberal görüntüsü vererek bunları söyleyin yeter ki! Ekranlardan sizi koparabilir?

Alçı'nın "katil devlet" demesinin ardından yazdığım "Katil Zihniyet" başlıklı yazımda onun için şöyle demiştim; "Yıllardır ekranlarda ve parsellediği köşesinde FETÖ'cü katilleri savundu! Çözüm adlı yıkım sürecinde ise, Öcalan katilini, PKK'lı katilleri aklamanın çabasını verdi. Adına liberal denilen mahalle ile İslamcı mahallenin kurucu ideoloji (siz Türk milliyetçiliği diye okuyun) ve Atatürk düşmanlığında yaptığı dansın yeni nesil bir sürümü olarak mevzilendirildi Türkiyeli medyada!"

İktidar bir süredir çözüm sürecinde kullandığı dilin tam tersini tercih ediyor. Yerlilik ve millîlik nutukları, beka naraları havada uçuşuyor! Cumhur İttifakı, beka ittifakı olarak sunuluyor, Cumhur İttifakı'na karşı olan, bu ittifakı eleştiren herkes terörist, millî bekanın teminine kasteden bir düşman ilan ediliyor! Bunlara rağmen Nagehan Alçı gibi bir isim, çözüm sürecinde olduğu gibi, bölücü terör örgütünün söylem ve talepleri ile uyumlu çizgisinden hiç şaşmamasına rağmen, sırf iktidara yakınlığı sayesinde ekranlarda yer almaya devam ediyor. Oysa aynı sözler, iktidara muhalif bir isim tarafından muhalif bir yayında sarf edilse, AKP iktidarının en tepeden medyasına kadar nasıl kıyameti koparacağını biliyoruz! Öyleyse?

Evet, iktidar arada Andımız, "Türkçülüğü bölücülük görmek" ve terörist başı Öcalan'ın mektupları gibi konularla yine zihniyetinde gram değişiklik olmadığını, asıl niyetini gösteriyor ama yetmiyor. Ajandasındaki asıl gündemlere, sırtındaki küresel ihalelere günü geldiğinde dönüş yapmaya kamuoyunu alıştırmak için Nagehan Alçı gibi isimleri ekranlarda tutuyor! Bakmayın PKK ile mücadele edildiği görüntüsüne, çözüm süreci uygulamaları halen yürürlükte değil mi? Bakmayın bir zamanlar meşru gördükleri PYD/YPG'ye şimdilerde terör örgütü muamelesi yaptıklarına! İktidar da Nagehan Alçı gibi düşünüyor ve onun içindir ki devlete katil diyen Alçı, bir başka programda ise katil bir terör örgütünün sözde siyasi kanadının güçlendirilmesinden bahsedebiliyor. Buradaki güçlendirmekten kasıt, meşruluk kazandırmaktır!

Barış Pınarı Harekâtı ile PYD/YPG, sınırımızdan 30 km. uzaklaştırıldı ama güvenli bölgenin ötesindeki coğrafyada halen varlığını sürdürüyor. Dahası, Esad ile iş birliğine gidilmemesinin faturası, Rusya'nın Suriye rejimi ile PYD'yi barıştırması oldu! Suriye'de PYD/YPG'nin anayasal bir statü elde edeceği yorumları var. Bu yorumlar hiç de boş değil. Söz konusu anayasal statünün Türkiye tarafından da tanınmasına zemin hazırlanıyor. Nagehan Alçı'nın son skandal ifadesine, işte bu noktadan bakın. İktidar adına zemin oluşturuyor, kamuoyunu hazırlama, kamuoyunu hazmettirme görevi icra ediyor. Nagehan Alçı'yı ekranlarda tutan güç, iktidarın ajandasındaki asıl gündem konularıdır... Devletin bekasına giden yolun, Nagehan Alçı'dan geçmemesinin başka bir izahı var mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.