1. WEB TV

  2. HABER

  3. Muharrem İnce'den İstabul Barosu'na ziyaret

Muharrem İnce'den İstabul Barosu'na ziyaret

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Beyoğlu'nda bulunan İstanbul Barosu'nu ziyaret etti.

Muharrem İnce ziyareti öncesine, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve CHP İstanbul İl Başkanı ile birlikte açıklamalarda bulundu. İnce, 24 Haziran'da yapılacak seçimlere dikkat çekerek, "Bu seçimin adil olmayacağı kesindir. Çünkü bir yanda devletin parası, devletin uçağı, helikopteri, devletin bütün olanaklarıyla yarışan birisi, bir de milletin gönlünden kopanlarla yarışan birisi. Muharrem İnce milletin gönlünden kopanlarla yarışıyor. Erdoğan, devletin olanaklarıyla yarışıyor. Bir kere adalet yok, adil değil. Bunu geçtik de, geçerli ve güvenilir olmasını istiyoruz. Yani yurttaşlarımız sandıktaki oyları özgürce kullansın istiyoruz. Özgür irade dışarıya yansısın istiyoruz. Açıkçası sandıktaki oyları devletin gücüne karşı korumak istiyoruz. Belki de dünyadan bunun bir başka örneği yoktur, devlete karşı oyunu korumak" dedi. 

"BİZ KİMSEDEN TORPİL, AYRICALIK İSTEMİYORUZ"

Muharrem İnce, daha önce mitinglerinde avukatların cübbelerini araçlarında tutmasını söylediğini belirterek, "24 Haziran'da oyumu kullanır kullanmaz, Ankara'ya gideceğim ve YSK'nın bir yanlış yapması halinde, oraya 50 bin avukat ile gideceğimi söyledim. Sözüm geçerlidir. Sayın başkandan da ülkenin en büyük barosu olarak 81 vilayetteki tüm arkadaşlarımdan hazır olmalarını istedim. YSK'nın oldu bittiye getirmemesini, getirirse bedelinin ağır olacağı kararlılığını baştan söylüyorum. Herkes bunu böyle bilmeli. YSK'daki yargıçlara sesleniyorum; siz Erdoğan'ın yargıçları değilsiniz. Adil olacaksınız, yasaların, ana yasanın evrensel kuralların size verdiği yetkileri ve hakkı kullanacaksınız. haricinde bir şey yok. Bunu yapmayın. Yaparsanız Türkiye'nin bütün sokaklarına fotoğrafınızı asarım, sokağa çıkamazsınız. Biz kimseden torpil, ayrıcalık istemiyoruz. Sandıktan ne çıkacaksa hakkımızı istiyoruz. Yani bir köyde 350 oy var, hiç geçersiz oy yok, oyların hepsi referandumda 'evet'e çıkıyor. Üniversite mezunlarının yüzde 60 olduğu bir sandıkta iptal oyu çıkabiliyor. Ama hiç üniversite mezunu olmayan bir köyde oyların 350'si de Erdoğan'ın istediği yönde çıkıyor. Burada hile olduğu, sahtekarlık olduğu apaçık ortada. Bununla ilgili önlemleri Sayın başkanla konuştuk. Başaracağız, buna inanıyorum" diye konuştu. 

Muharrem İnce, "Başbakan milletvekilliğine müracaat ediyor, damat milletvekilliğine müracaat ediyor, eş dost milletvekilliğine müracaat etmiş. Demek ki dokunulmazlık kazanıp, bakan olma hayallerini yok etmişler. En büyük gösterge budur. Bizim kazanacağımızı onlar da biliyor. Başbakan neden milletvekilliğine müracaat etsin? Demek ki Erdoğan'ın kaybedeceğine inanıyor" dedi. 

24 Mayıs 2018 Perşembe 15:57

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar