1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Mansur Yavaş'tan çiftçilere destek
Mansur Yavaş'tan çiftçilere destek

Mansur Yavaş'tan çiftçilere destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mahalle statüsündeki köylerde su satış tarifesinde indirim uygulanmasına yönelik teklifi meclise sundu.

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleştirilen Meclis toplantısına, mahalle statüsü kazanmış köylerde yaşayan çiftçileri sevindirecek teklif geldi.

SU SATIŞ TARİFESİNDE İNDİRİM TEKLİFİ

Başkan Yavaş’ın imzasıyla Meclise sunulan yazıda, “0-10 metreküp arası tüketimler için 1 metreküp su bedelinin 0.05 TL (beş kuruş), 10 metreküpün üzerindeki tüketimler için ise, abone türüne göre merkezde uygulanan tarifenin yüzde yirmisi olarak belirlenmesi” şeklinde teklif sunuldu.

Başkanlık Yazısı’nda: Mahallelerde su satış tarifesinin, merkezde aynı abone türüne uygulanan tarifenin yüzde 20’si şeklinde olduğu hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi:

“... bu satış tarifesinin uygulandığı yerler dikkate alındığında, bu yerlerde oturan abonelerin gelir seviyesinin merkezde oturan vatandaşlarımıza kıyasla düşük olduğu, geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılıkla sınırlı olduğu ve bu faaliyetlere destek verilmesi gerektiği, yine bu yerlerde yaşayan vatandaşlarımıza maddi destekte bulunarak, merkez ilçelere göç edilmesinin önüne geçilmesi amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesince katkıda bulunarak, bu yerlerde uygulanan su satış tarifelerinin yeniden belirlenmesi ihtiyacı hasıl olmuştur...”

YENİ TARİFE BÖYLE OLACAK:

Başkanlık yazısında, geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan; ASKİ tarafından belirlenen köyler ve 6360 sayılı kanunla mahalle statüsü kazanmış köylerde uygulanan su satış tarifesinin;

- 0-10 metreküp arası tüketimler için 1 metreküp su bedelinin 0.05 TL (beş kuruş)

- 10 metreküpün üzerindeki tüketimler için ise abone türüne göre merkezde uygulanan tarifenin yüzde 20'si olarak belirlenmesi hususunda bir karar alınması için Belediye Meclisi'ne teklif sunuldu.

Meclis'te oy birliğiyle kabul edilen başkanlık yazısı görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

Ayrıca BELMEK ve BELTEK kursiyerlerinden kayıt ücreti alınmaması da Meclis’te oy birliği ile kabul edilen gündem maddelerinden biri oldu.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA

Ankada Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Başkan Mansur Yavaş'ın mahalle statüsündeki köylerde su satış tarifesinde indirim uygulanmasına yönelik teklifi meclise sunduğu ifade edildi.

İşte o paylaşım:

mansuryavas-tww.JPG

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.