• DOLAR
  • EURO
  • GRAM
  • ÇEYREK
  • YARIM
  • CUMHURİYET
  • PETROL

Kılıçdaroğlu'nun belgelerine karşı AKP'den TÜRGEV ve Ensar cevabı...

Resmi sosyal medya hesabından bir dizi açıklamada bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve Ensar vakıfları üzerinden Amerika'ya 1 milyar lira kaçırıldığın iddia etti. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı bu açıklamaların hemen ardından AKP cephesinden yanıt geldi.

Haber Giriş: 25 Mayıs 2022 Çarşamba - 00:59
Takip Et
Kılıçdaroğlu'nun belgelerine karşı AKP'den TÜRGEV ve Ensar cevabı...
+
Aa
-
A Haber yayınına bağlanan Çelik, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AKP Genel Başkanı Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya üzerinden paylaştığı videoya yanıt verdi.
 
Çelik'in ifadelerinden önemli kısımlar şöyle:
 
"VAKIFLARIN GELİR GİDERLERİ ÜLKELERİN BİLGİSİ DAHİLİNDE"
 
''Kılıçdaroğlu herkesi suçluyor, demokrasiyi hedef alıyor. Diyor ki ABD'de vakıf kurmaya çalışıyorlar. TÜRGEV'den bahsediyorlar. Bu o ülkenin hukuk kurallarına göre kurulmuş. Son derece şeffaf. Hangi faaliyetleri yaptığını bütün dünyanın bildiği, öğrencilerin FETÖ'nün ağlarına düşmesinler diye kurulmuş organizasyonlar. Açık yapıları, illegal yapılarmış gibi ortaya koyup hedef gösteriyor.
 
Bu vakıfların gelir giderleri bütün ülkelerin bilgisi dahilinde. Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanımıza yönelik nefret ve iftira siyaseti bu siyaseti yaptıranların çöküşüne neden olur. Yabancı ülkede okul açılmış, yurt açılmış. Bunları ellerine yine açık kaynaklardan alarak muhtemelen FETÖ almıştır, gizli belge diyerek vermiştir.
 
"DİLİMİZİN NE KADAR SERTLEŞECEĞİNİ TAHMİN BİLE EDEMEZ"
 
Kılıçdaroğlu vesayet zihniyete sahip olduğunu ortaya koymuştur. Siyasetin dilini bu şekilde sertleştirmek istiyorsa, bizim dilimizin ne kadar sertleşeceğini tahmin bile edemez. Aileleri de işin içine koyduğumuzda neyi sakınacağız? Çık siyasi kapasite ile konuş, biz sana ne cevaplar veriyoruz. Aile kavramının bu kadar sistematik olarak hedef koyulması, ailesi olan bütün vatandaşlarımız gereken cevabı verecekler. Sonra diyorlar: Neden kutuplaşıyoruz?
 
Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ'nün kampanyası. Dış politikada ne zaman adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor."
 
"BU TARZ SİYASETİ KİRLETEN BİR DİLDİR"
 
Ömer Çelik'in ardından yayına AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldı. Kurtulmuş şunları söyledi:
 
''Kılıçdaroğlu'nun üslubu ibreti alemdir. Sürekli nefret dilini kullanan bir tavur içerisinde görüyoruz. Bu tarz siyaseti kirleten bir dildir.
 
Tamamen FETÖ vari bir söylemdir. Yaptıkları ile FETÖ'ye hizmet ediyorlar. Bizim siyaset geleneğimizde böyle bir şey yok. Türkiye'de geçmiş dönemlerde rakip siyasi partiler oldu. Ama böyle bir dilin kullanıldığı hiç hatırlamıyoruz. Bu dil sahibine zarar verecek bir dildir.
 
Bu deli saçması sözler, cevapsız bırakılmayacaktır. Halkı kışkırtmak isteyen edepsiz bir dille karşı karşıya kaldık. Bu dilin altında kalmayacağız. Yazıktır, ayıptır. ''
 
AKP Genel Başkanı Hamza Dağ, Kurtulmuş'un ardından yayına katılarak şu ifadeleri kullandı:
 
"YAPMAMIZ GEREKEN SİYASETEN VE HUKUKEN KARŞILIK VERMEKTİR"
 
''Kılıçdaroğlu, CHP'nin başına getirilmesinin diyetini ödüyor. Kılıçdaroğlu, FETÖ sözcülüğü yapmaya devam ediyor. Kılıçdaroğlu yıllarca öncede benzer işler yaptı. Son bir senedir çekmiş olduğu videolarla toplumda bir huzursuzluk ortamı yaratma çalışıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye siyasetine yakışmıyor.
 
Türkiye siyasetinde bugün rakipler var, yarın da olacaklar. Ama bu rakipler, birbirini eleştirirken belli bir üslup seviyesi ile bunları yaparlar. Ama ortada edepsizlik, terbiyesizlik var. Bunun sebebi aralarındaki adaylık mücadelesi midir, bilemiyorum. Ben bunu FETÖ'nün Kılıçdaroğlu da ne istediyse yapma gayreti olarak görüyorum.
 
Bunu siyaset kabul etmez. Bizim yapmamız gereken de siyaseten ve hukuken karşılık vermektir.''
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.