Kalkandelen: “Devlet Baba, Saray’ı Yeni Evli İşsizlere Aç!”

Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülal Kalkandelen bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evlilik hakkındaki açıklamalarını ele aldı.

Kalkandelen: “Devlet Baba, Saray’ı Yeni Evli İşsizlere Aç!”

Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülal Kalkandelen son günlerde en çok konuşulan konular arasında yer alan ‘Erken evlilik ve gençlerin evlenememe’ sorununu köşesine taşıdı. Devletin, medeni durumuna karışması durumunda ekonomik duruma da karışması gerektiğini belirten Kalkandelen, “Devlet Baba, medeni durumumuza bu şekilde karışıyorsa, maddi durumumuzla da ilgilenmesi gerekir değil mi? Kendisine geçinemediğimizi söylesek; kira, yakıt, elektrik, su, mutfak masrafı, yol parası gibi asgari giderleri karşılayamadığımızı anlatsak, bu soruna bir çözüm bulur mu? Sonuçta evlenince evi geçindirmek için insanın belli bir gelirinin olması gerekiyor. Gelir yetersizliği bir yana, Devlet Baba’ya işimiz olmadığını söylersek ona da çözüm bulması beklenmez mi? Bu durumda işsiz gençlere ne öneriyor Devlet Baba? İnsanların ne zaman evleneceğine, kaç çocuk sahibi olacağına karar veriyorsa, onlara gereken olanakları da sağlamalı değil mi? Aksi halde Evde Kalmışlar Terör Örgütü giderek genişleyecek! Devlet Baba, acilen gereğini yapmalı ve bu gidişata dur demeli.

“SARAY KAMPANYA BAŞLATSIN”

Yazısına devam eden Kalkandelen, “Benim bir önerim var: “Devlet Baba, Saray’ı Yeni Evli İşsizlere Aç!” kampanyası başlatılmasını öneriyorum! Beştepe’deki Saray’ın odalarını gençlere açsın, iş bulana kadar dönüşümlü orada kalsın genç evliler. Beş yıl önce o devasa Saray’da 1150 küsur sayıda oda olduğunu söylememiş miydi? Hem belki gençler Saray’da kaldıkları süre boyunca arada “ejder meyveli smoothie” içilen sofralara da konuk olup gerekli gıdayı alırlar, organik sebze meyve yeme olanakları olur, sağlıklı nesiller yetişir! Üstelik 2020 yılında Saray bütçesi 3 milyar 152 milyon TL’ye çıkarılmamış mıydı? İşsiz genç evliler için Saray kampanyası başlatılırsa, halkın vergileriyle finanse ettiği bu bütçe de çok hayırlı işler için kullanılmış olur. Kampanya başlasın! Baba, babalığını göstersin!” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar