• DOLAR
  • EURO
  • GRAM
  • ÇEYREK
  • YARIM
  • CUMHURİYET
  • PETROL

Meral Akşener'e Tekirdağ'da büyük ilgi: Hayrbolu'da halka seslendi, dertlerini dinledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere geldiği Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Meral Akşener, en düşük emekli maaşının asgari ücret oranına çıkarılması, asgari ücretin de bugünkü zamlara uygun hale getirilmesi yönündeki çağrısını tekrarladı. Akşener, "Onlar yapmıyor kardeşim, biz yapacağız. El ele vereceğiz ve inşallah biz yapacağız." dedi. Ziyaret kapsamında Hayrabolu'ya uğrayan Akşener, halkın büyük sevgisi ile karşılaştı.

Haber Giriş: 23 Haziran 2022 Perşembe - 14:23
Son Güncelleme: 23 Haziran 2022 Perşembe - 20:05
Takip Et
Meral Akşener'e Tekirdağ'da büyük ilgi: Hayrbolu'da halka seslendi, dertlerini dinledi
+
Aa
-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için geldiği Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde konuştu. 20 Ocak 2020 tarihinden bu yana il il, ilçe ilçe, esnaf esnaf gezdiğini hatırlatan Akşener, "O esnaf dükkanlarının içinde ne dertler, ne acılar, neler gördük neler. O esnaf dükkanlarının içinde gördüklerimizi kamuoyu ile paylaştık. O dertlerin çözümlerini ürettik ve bizi yöneten ağalara 'Biz çalıştık, bu miri maldır. Gerçekleştirin, milletimizin vatandaşımızın dertleri çözülsün' dedik. Bazılarını aldılar, yüzde 20-30 yaptılar. Bazıları için kulaklarının üstüne yattılar." dedi.

Türkiye'deki siyasetçiler için seçmenin çok uzun bir zamandır velinimet olmaktan çıktığını belirten Akşener, "Yani seni dinlemiyorlar kardeşim. Senin derdini duymuyorlar kardeşim. Ama seçime giderken seni 'şucu-bucu' deyip, itham edip ve kardeşi kardeşe düşürüp, 'ceketimi assam oy alırım' hesabıyla çırak çıkan sensin, kazığı yiyen sensin." değerlendirmesinde bulundu.

"Dükkan sahiplerinin, müşterilerine 'Benden neden alışveriş yapmıyorsun?' diye hain terörist dediğini duydunuz mu?" diye soran Akşener, "Ama Sayın Erdoğan'ın alkışçısı değilseniz terörist de olursunuz hain de. Dolayısıyla o dükkan sahiplerinin, sattığı malla verdiği hizmetle ilgili müşterisi nasıl velinimet ise seçmen de siyasetçinin velinimetidir. Şimdi bunu yeniden hatırlamak durumundadır." şeklinde konuştu.

Gittiği her dükkanda çiftçilerle, besicilerle karşılaştığını kaydeden Akşener, "Onlar şu anda ağlıyorlar. Gebe ineğini kesime götürdüğü için ağlıyor. Bunu onlar söylüyor. Benim sözlerim değil. 7 tane ineğini memelerinden süt damlayarak kesime gönderiyor ve ineklerin sahibi genç kardeşim, karşımda sinir krizi geçiriyor. Kayseri'de bir besici kardeşim ağlayarak 'Abla ben ineklerime oruç tutmayı öğretiyorum' dedi. Bu 'az yem veriyorum, açlığa alıştırıyorum' demek. Bunu Manisa'da söylediğim zaman AK Partili bir yönetici 'Hayvanlar oruç tutmaz' dedi. Elbet oruç tutmaz. Hayvanları oruca mahkum eden utansın." ifadelerini kullandı.

Akşener şöyle devam etti:

"Sizin dertlerinizle ilgilenmek, o dertleri görmek, o dertlerinin çaresini üretmek... Daha sonra sizin karşınıza çıkıp rekabet etmek siyasetçinin işidir. 'Ben daha iyi hizmet ederim' demek siyasetçinin işidir. Yoksa sana parmak sallayarak 'Sen şucusun-bucusun' deyip manevi değerlerinizle oynayıp, sizi birbirinizle düşman ederek oy almak siyasetçinin işi değildir. Buraya benim gibi herkesi getireceksiniz, karşınızda resmi tazim durduracaksınız. El ele verip bu harami düzeni, sandıkta, helal oylarınızla birlikte, emekliye sevk edeceğiz inşallah."

Tekirdağ'dan kendisine ulaşan gençlerin "86 puanla atanamadım, 62 puanlık arkadaşım atandı. Çünkü onun ayısı-dayısı vardı." dediğini aktaran Akşener, "Atanamamış öğretmen var. Günahtır be! 900 liraya, 2500 liraya, 1500 liraya talim eden, öğrencisi için ağlayan öğretmenler var. Neden atamıyorsunuz kardeşim? Korumalı kura 200 milyar liranın üzerinde para ayırdınız. Bu kızlar, bu çocukların, bu çiftçilerin, bu kadınların, bu emeklinin cebinden aldınız; şimdi kur korumalı mevduat ile para ödüyorsunuz. Damat Bakan; dolarla, altınla Türkiye'yi borçlandırdı. 900 milyar lira para ödenecek. Yuh olsun size." diye ekledi.

Kendisini dinleyenlere "Bütün bunlar konuşulmadıkça sen çırak çıkıyorsun" diye seslenen Akşener, konuşmasının devamında mikrofonu vatandaşlara uzattı.

En düşük emekli maaşının asgari ücret oranına çıkarılmasını, asgari ücretin de bugünkü zamlara uygun hale getirilmesini isteyen Akşener, "Onlar yapmıyor kardeşim, biz yapacağız. El ele vereceğiz ve inşallah biz yapacağız." dedi.

Çiftçilerin Nisan ayında gübre atamadığını belirten Akşener, buna rağmen Türktelekom üzerinden 24 milyar liranın Hariri'nin cebine konduğuna işaret etti.

Bir vatandaşın “Kurtarın bizi Meral başkanım” demesi üzerine İYİ Parti Lideri şunları söyledi:

“Birbirimizi beraber kurtaracağız. Önce sandığa gidilecek. Çiftçi gidecek ‘Gübre alamdım Hariri’nin cebine 24 milyar lira koydular’ deyip oyunu atacak. Esnaf gidecek ‘Her gün zam geliyor, insanların alım gücü düştü. Ben siftah yapamıyorum’ deyip gereğini yapacak. Sonuç itibariyle 5-10-11 maaşlı danışmalar için, 92 puanla atanamamış 58 puanla atanmış gençler için, atanamamış öğretmenler için, açlığa mahkum edilmiş emekliler için… Sizi düşünmeyen, sizi adam yerine koymayan bu iktidar için, bu zihniyet için sandıkta, helal oylarınızla hepsini emekliye sevk edeceğiz. El ele verip bu harami düzeni birlikte emekliye sevk edeceğiz.”

 

 

 

 Tekirdağ'da ziyaretleri kapsamında Meral Akşener, Hayrabolu'ya da uğradı. Akşener'e Hayrabolu'da vatandaşların büyük sevgisiyle karşılaştı.

Uzun bir aradan sonra ilk kez bir siyasi parti liderinin ilçelerini ziyaret ettiğini belirten vatandaşlar Akşener'e yaşadıkları sıkıntıları anlattı. İşlerinin durgunluğundan yakınan esnaflar "Kredi kartları ile satışlar bile durma noktasına geldi. Eskisi gibi defter tuttuğumuz köylüler borçlarını çevirmekte zorlanıyor. Türkiye'nin en verimli ovası Hayrabolu'da ama çiftçiler tarihin en zor dönemini yaşıyor" dedi. 

Akşener'in gittiği bir esnaf vatandaş, zamları takip etmekte zorlandıklarını belirterek "Bunu vatandaşlarımıza anlatmakta daha büyük zorluk çekiyoruz. 30 yıllık müşterilerimize sürekli gelen zamları hissettirmek istemiyoruz, sattığımızı artık yerine koyamıyoruz. Elektrik faturaları iyice yükseldi. Vergiler sürekli artıyor. Bu böyle gitmez" diyerek sorunlarını dile getirdi.

Meral Akşener, Hayrabolu'da davul zurnalı kortej ile karşılandı. Atatürk Anıtı önünden itibaren çok sayıda esnafla dertleşen Akşener vatandaşlara "Seçime kadar dişinizi sıkın" dedi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.