1. HABERLER

  2. İhracatçıya akademik inovasyon desteği
İhracatçıya akademik  inovasyon desteği

İhracatçıya akademik inovasyon desteği

TİM Yönetim Kurulu Üyesi Akyüz, “İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi ile firmalarımıza inovasyon yönetimlerini sürdürülebilir şekilde artırabilmeleri için destek vereceğiz” dedi.

A+A-

Gülsüm Hülya SUNDU / Günboyu

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Kasım ayında başladığı İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Ülkenin ihracat gücünü yaratıcılıkla, yenilikçilikle, yüksek katma değerle ve sürdürülebilir şekilde arttırma hedefiyle yola çıkan projede ilk değerlendirme toplantısı yapıldı.

TİM adına toplantının açılışını gerçekleştiren ve projenin geçmişine değinen TİM Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akyüz “İnoSuit Projemizi 06 - 07 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirdiğimiz tanıtım toplantısı ile başlattık. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından duyurulan, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi Sıralaması’nda üst sıralarda yer alan üniversitelerden 60 akademisyen ile birlikte bir çalıştay düzenledik.

Çalıştayın ardından 23 üniversiteden alanında uzman 33 akademisyen, yetkili kişi ve mentörü 43 ihracatçı firmamız ile eşleştirdik. Mentörlerimiz firmalarımıza haftalık bazda düzenli ziyaretler gerçekleştirdi. Bugün bu 3 aylık süreci değerlendirmek için buradayız. Hem akademisyenlerimiz, hem de firmalarımız bu 3 aylık sürede edindikleri bilgi, tecrübe ve deneyimlerini diğer katılımcılarla paylaşacaklar” dedi. Projenin amacının inovasyon yönetimi konusunda deneyimli akademisyenler ile inovasyon kapasitesini sürdürülebilir şekilde artırmayı hedefleyen firmaları buluşturmak olduğunu belirten Akyüz, “Tam 11 ay boyunca firmalarımıza inovasyon yönetimlerini sürdürülebilir bir şekilde artırabilmeleri için destek vereceğiz. Uluslararası iş yapma tecrübesi kazanacaklar. Üniversite-özel sektör işbirliği gelişecek” diye konuştu


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.