1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Emin Çapa "Bira maço erkek içkisi" diyen Ertuğrul Özkök'e öyle bir gönderme yaptı ki...
Emin Çapa "Bira maço erkek içkisi" diyen Ertuğrul Özkök'e öyle bir gönderme yaptı ki...

Emin Çapa "Bira maço erkek içkisi" diyen Ertuğrul Özkök'e öyle bir gönderme yaptı ki...

Gazeteci Emin Çapa, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ün bugünkü "bira" ile ilgili yazısına dikkat çeken bir yorumda bulundu.

A+A-

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, bugün "bira" ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Yazıda Özkök, "Bira sohbetinin bir başka ilginç konusu ise biranın erkek mi kadın içkisi mi olduğuydu... Benim için bira tam anlamıyla bir maço erkek içkisi..." ifadelerini kullandı. 

Gazeteci Emin Çapa Özkök ile ilgili ‘ Mahalle yanarken’ deyimini hatırlatarak "Saçını tarıyor..." yorumunda bulundu.

Takipçisinden biri Çapa'ya "Diğer içkilere göre daha ulaşılabilir olmasından dolayı gelir düzeyi en düşük kesimin tercihidir. Bu grubun içinde maçolarda epey vardır fakat bu durumun müsebbibi bira değildir. Ayrıca bu arkadaştan hükümet eleştirisi beklemekte anlamsızdır" yorumunda bulundu.

ÇAPA ELEŞTİRİYE YANIT VERDİ

"Hükümet eleştirisi değil sorun. Ayrıca arada hepimiz kaçamak yapıyoruz. Ben de bahçe ve kedilerimle nefes alıyorum. Ama hayata dair bir duruş lazım hepimize."

Başka bir kullanıcı da Çapa'nın Özkök hakkındaki 'saçını tarıyor...' ifadesi için "Hayatlarımız yeterince gergin, gelecek konusunda hepimiz kaygılıyız. Bırakın nefes alsın insanlar, ne isterse onu konuşsun, yazdın. Bu toplumun tüm kesimleri başkalarını yargılamaktan haz alıyor." yorumunu yaptı. Çapa bu yoruma "Aslında ben tam olarak sizin söylediğinizi destekliyorum" derken şöyle devam etti:

"Mesela ben de bahçe ve kedilerimle nefes alıyorum. Ama hayata dair bir duruş lazım. En güçlü dönemlerinden birinde genel yayın yönetmeni olmuş, önemli bir gazeteci sayılan birinden bahsediyoruz. Sıradan biri değil"

screenshot-2-022.pngscreenshot-3-018.png

NE OLMUŞTU? 

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, "Bira sohbetinin bir başka ilginç konusu ise biranın erkek mi kadın içkisi mi olduğuydu... Benim için bira tam anlamıyla bir maço erkek içkisi..." diye yazmıştı. 

Özkök, "Ben bunu söylerken Efes Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş, 'Ama unutmayın ki Sümerlerin bir bira tanrısı değil, bira tanrıçası vardı ve adı Ninkasi’ydi' dedi. Dahası var... Biraya bugünkü tadını veren ve ömrünü uzatan “şerbetçiotu”nu katmayı ilk bir kadın akıl etmiş. Sümerlerde bütün bira üreticileri kadınmış. Ve bugün Efes biralarının üretimindeki 29 bira ustasının 6’sı kadınmış. Ayrıca bu kadınlardan biri bira gelişimini destekleyen uluslararası bir topluluk olan Pink Boots Society üyesiymiş.
 Ayrıca 3 kadın şerbetçiotu üreticisi ile çalışıyorlarmış.." ifadesini kullanmıştı. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum