1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Konseyi Liderler Zirvesi'nde açıklamalar yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Konseyi Liderler Zirvesi'nde açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Konseyi Liderler Zirvesi'nde açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk konseyi Liderler Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, " Dağlık Karabağ'daki zaferleri nedeniyle tebrik ediyorum. 30 yıllık işgal son bulmuş" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk konseyi Liderler Zirvesi'nde açıklamalar yaptı. Erdoğan zirveye canlı bağlantıyla katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:   


Hoca Ahmet Yesevi, Türkistan şiarını bütün coğrafyaya yaydı. Hala bize yol gösteren Yesevi'nin adını taşıyan Hoca Ahmet Yesevi'nin isminin verildiği Türk Kazak Üniversitesi hepimiz için gurur kaynağıdır. Kıymetli kardeşlerim, dünyamızın karşı karşıya kaldığı hadiseler, Türk birliğinin önemini bir kez daha artırıyor. Nisan ayındaki toplantıda alınan kararlarla, ticaret hacmimizde salgının etkisini asgari düzeyde tutmayı başardık.     


Bağımsızlığımızı, toprak bütünlüğümüzü ilgilendiren konularda hasassiyetle üzerinde durmaktayız. Başta İlham Aliyev olmak üzere Azerbaycanlı kardeşlerimizi Dağlık Karabağ'daki zaferleri nedeniyle tebrik ediyorum. 30 yıllık işgal son bulmuş, Dağlık Karabağ ana vatan ile tekrar kucaklaşmıştır.     


Karabağ bölgesinde 63 camiden 61'i yakılmış, kiliseler de tarumar edilmiştir. Hiçbir zaman Hocalı katliamını bir kenara koyamayız. Kısa zaman yıl dönümünü tekrar andık. Katledilen on binlerce kardeşimizi ben rahmet ile yad ediyorum. Tüm imkanlarımız ile Azerbaycan'ın yanında olmamız önem taşımaktadır. Azerbaycan'ın bu bölgeyi ayağa kaldırmak suretiyle muhacir kardeşlerimizin topraklarına dönmesini çok çok önemsiyorum.  


 Ramazan Bayramı'ndan sonra Suşa'yı ziyaret etmek suretiyle inşallah yeni bir bayram yaşayalım. 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.