1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'li Faik Öztrak Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran şahısla ilgili şok iddiayı canlı yayında açıkladı
CHP'li Faik Öztrak Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran şahısla ilgili şok iddiayı canlı yayında açıkladı

CHP'li Faik Öztrak Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran şahısla ilgili şok iddiayı canlı yayında açıkladı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da saldıran şahısla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme taşıdı. Öztrak, söz konusu şahsın AKP'de parti üyeliğinin devam ettiğini, ihraç edilmediğini belirtti.

A+A-

Faik Öztrak'ın düzenlediği basın toplantısından işte satır başları:

"SARAY'IN AVUKATLARI DURUŞMA SALONUNDA..."

Çubuk’ta tam bir yıl önce, Genel Başkanımıza karşı yapılan linç girişiminin bugün ilk duruşması yapılıyor. Ana Muhalefet liderine linç girişiminde bulunuluyor, üzerinden bir yıl geçiyor, ortada hala hiçbir şey yok.

Bu arada; Parti Sözcüsünün “ihraç ettik” dediği, ama üyeliğinin devam ettiğini bildiğimiz saldırgana sahip çıkmak üzere, Saraya yakın avukatların duruşma salonunda olduğunu da duyuyoruz.

"KATAR'A KAÇA SATILDI, NASIL SATILDI BİLMİYORUZ"

Borsa İstanbul hisselerinin yüzde 10’u Katar’a satıldı. Ama kaça satıldı, hangi şartlarla satıldı, daha fazla para veren var mıydı? Kimse bilmiyor. İhale Kanunu’na tabi değil, Sayıştay denetlemiyor, milletin meclisi hesap soramıyor. Sarayın kibirlisinin talimatı yetiyor. Milletin malını, millete hesap vermeden, haraç mezat satıyor. Yarın Çay Kur’u da, Ziraat Bankası’nı da, Halk Bankası’nı da, Vakıflar Bankası’nı da,
BOTAŞ’ı da, ETİ Madeni de dilediğine peşkeş çekebilecek.

"KABİLE DEVLETİ ANLAYIŞI YATIRIMCIYA NASIL GÜVEN VERİR"

Önce milletin malı Katar’a verildi, sonra da Damat, Fon’daki Başkanvekilliği görevinden affedildi. Ama yerine yeni Hazine ve Maliye Bakanı atanmadı. Anlaşılan başkan vekilliği makamına atanmak için, Hazine ve Maliye Bakanı olmak yetmiyor. Damat olacaksın. Bu kabile devleti anlayışıyla yatırımcılara nasıl güven verilir?

"TÜRKİYE'NİN TAPUSUNU KATAR'A YAPACAKLAR"

Bankalar, limanlar, AVM’ler, dijital platformlar, maç yayın hakları, Kanal İstanbul arazileri, ordumuza zırhlı araç üreten şirketler, borsamız ve elbette ordumuzun en stratejik varlığı olan Sakarya Tank Palet Fabrikası… Hepsini Katar’ın üstüne yapıyorlar. Katar aşkıyla, milletin katar katar malını Katar’a veriyorlar. Üst düzey yatırımdan anladığınız, 83 milyonun varını, yoğunu 2,8 milyon nüfuslu bir ülkeye satıp, savmak mı? Korkarız, bu kafayla: Yakında Türkiye’nin tapusunu da Katar’daki “Üst Düzey Yatırımcının” üstüne yaparsınız…

"ALLAH'TAN BİZİM BELEDİYELERİMİZ VAR"

Her 10 aileden 6’sının eline 500 lira bile geçmiyor. Kirada yaşayan her 10 aileden 4’ü evden çıkarılmış. Ankete katılanların yüzde 50’si düzenli destek alarak ayakta kaldığını, bunların da yüzde 40’ı, desteği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığını söylemiş.

Allah’tan bizim belediyelerimiz var. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla geliştirdiğimiz projeler, milletimizin yüzünü güldürüyor. Güldürmeye de devam edecek.

Ankara Büyükşehir Belediyemiz zor durumdaki lokantacı esnafından aldığı yemek ve yiyecekleri, karantinadaki ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza ulaştırıyor. Hem esnaf kazanıyor, hem de ihtiyaç sahibi aileler.

Mersin’de Büyükşehir belediyemiz, salgın süresince kapalı kalan esnaflarımızın meskenlerinde kullandığı su bedelinin 500 TL’ye kadar olan kısmının belediye tarafından ödenmesi için hazırlık yapıyor.

Peki, Saray Hükümeti ne yapıyor? Salgını yönetemeyince, rakamları yönetmeye çalışıyor. Onu da ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.

"KATAR'A PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNİ SONUNA KADAR ELEŞTİRECEĞİZ"

(Ali Mahir Başarır'ın açıklamaları...)

Şunu ifade edeyim, sayın Başarır neyi kastettiğini katıldığı programda defalarca açıkladı ama AK Parti Sözcüleri Borsa İstanbul'un satışının üzerini karartmak, milletin Katar'a satılan varlıklarının encamını perdelemek için, Tank Palet fabrikasının konuşulmasını engellemek için troll ağzıyla konuşmaya başladılar. Ben bunu yadırgadığımızı açıkça söylemek isterim. Genel Başkanımız alanen tehdit edildiğinde resen soruşturma açmayan savcıların, Tank Palet fabrikasının satılmasını eleştiren milletvekilimize bir kulp takıp resen soruşturma başlatmasıdır.

Askerlerimizin başına çuval geçirilirken iktidarda kim vardı? Bu çuvala nota verdiniz mi diye sorduğumuzda 'müzik notası mı' diyen kimdi? Kozmik Oda'yı FETÖ'ye açan kimdi? Süleyman Şah türbesini sırtlayıp kaçıran iktidar kimdi? Bizim kimseden ne milliyetçilik ne de ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yoktur. Bu yaptıklarınız bizi sindiremez. Sonuna kadar Tank palet fabrikasının peşkeş çekilmesini eleştirmeye devam edeceğiz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum