1. YAZARLAR

  2. Aydın Tomakin

  3. 'Cambaza Bak' siyaseti -2-
Aydın Tomakin

Aydın Tomakin

'Cambaza Bak' siyaseti -2-

A+A-

(Konuya kaldığımız yerden devam ediyoruz.)

Vatandaş sorar; Yine ülkemizde gözbebeğimiz olan TSK'ya ayar çektiniz. TSK'nın en güzide generallerini hatta Genelkurmay Başkanını bile bir kumpasla içeriye tıkmadınız mı? Kozmik odaya girdiniz. Ülke sırlarını yabancılara sızdırmadınız mı?

İktidar; onu boş ver. O konunun zaten bizimle ilgisi yok. O tamamen bir FETÖ kumpasıdır. Sen boş ver bunları. Sen 'Cambaza Bak' der.

Vatandaş sorar; Sizin devr-i iktidarınızda bu ülkede 12 Eylül 2010 tarihinde Türk Hukuk Kurumu'nun altına dinamit koyuldu. O tarihte yapılan referandumla muhalefetin itirazlarına rağmen. 26 madde referanduma sunuldu. Halbuki muhalefet bu 26 maddenin 24'ünü gelin Meclis'te hep birlikte çıkaralım demesine rağmen siz iki maddeyi o maddeler arasına gizleyerek vatandaşa oylattırmadınız mı? Ve yargı ve mahkemelerde halen o tahribatın izleri devam ediyor. FETÖ'cülerin önü açılarak 15 Temmuz darbe teşebbüsünün temellerini atmadınız mı?

İktidar; Öhööö. Kem küm. Sen boş ver bunları. Bunlara senin kafan çalışmaz. Biz o tarihte yargıda reform yaptık. Sen 'Cambaza Bak'maya devam et der.

Vatandaş sorar; 16 Nisan 2017 tarihinde şaibeli bir referandum yapıldı. O referandumda mühürsüz oy pusulaları kabul edilerek Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçti. Tüm bu usulsüzlüklerin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan; 'Atı alan Üsküdar'ı Geçti' demedi mi?

İktidar; Boş ver bunları. Ne alakası var. Tertemiz bir referandum yaptık. Hem bizim iktidarımız geçmişte kalan alışkınlıklardan ülkeyi kurtardı. Bundan sonra ülkeyi 'Başkan' yönetecek. Pardon ülkeyi 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' şeklinde lanse ettiğimiz harolop, şarolop bir yönetimle yöneteceğiz. Anlaşılan sen bu konuda da cahil kalmışsın. Sen boş ver 'Cambaza Bak' der.

Vatandaş soruyor; 15 Temmuz'da sahi ne oldu? Birileri diyor ki; iktidar mensupları darbe girişimi yapılacağını önceden haber aldığı halde gerekli tedbirleri almadı. Pisi pisine 251 vatandaşımız şehit oldu. Gerekli tedbirler alınsaydı bu kadar insan zayiatı vermezdik diyorlar.

İktidar; bu tür arızalı fikirleri hep bu CHP yok mu? Hep bunlar yayıyor. Şu Kılıçdaroğlu yok mu? Vatandaşın beynini zehirliyor. Ne alakası var şimdi? Bu soru mu şimdi. Elimizde imkanımız vardı da biz kullanmadık mı? Benzin vardı da biz mi içtik. Pardon bu sözü rahmetli Süleyman Demirel söylemişti değil mi? Sen boş veeer. Geçti gitti. O meşum harekata kalkışanlar bir bir cezasını çektiler ve çekiyorlar. Sen boş ver 'Cambaza Bak' der.

Vatandaşın daha çok sorduğu soru var da ama yerimiz kalmadı. Vatandaşın son sorusu da şöyle; 31 Mart seçimlerinde özellikle de İstanbul seçimlerinde 'Bir şeyler oldu da. Biz ne oldu anlayamadık!..' Sahi İstanbul seçimlerinde ne olmuştu da seçimler tekrarlandı ve aradaki fark 13 bin iken 23 Haziran'da 810 bine çıktı?

İktidar; "31 Mart seçimlerinde hiçbir şey olmasa da yine de birşeyler oldu. Seçim bizim istediğimiz gibi olmadı. Nasıl olur da 25 yıldır babamızın çiftliği gibi kullandığımız İstanbul Belediyesi CHP'nin eline geçer. Bunu hazmetmemiz mümkün değil. Seçimler yenilenmeliydi. Tabii sadece Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimi yenilenmeliydi. Çünkü biz Ak Parti olarak zaten her ne kadar şaibeli olsa da İstanbul'un 25 Belediyesini kazandık. Kazandıklarımızı neden tekrar seçime sokalım ki. Önemli olan kaybettiklerimizdir. O nedenle İBB seçimlerini tekrar vatandaşa sorduk. Ama vatandaş bizi yanlış anladı. Ya da biz kendimizi anlatamadık. Hiçbir şey olmasa da bir şeyler oldu. 25 yıllık İstanbul saltanatımız sona ermiş oldu. Ama olsun İBB meclisinde biz çoğunluktayız. Biz bu CHP'li İBB başkanlığına kan kusturacağız dedik. Bunlar topal ördek gibi ne yapabilecekler ki dedik. Netekim su zammını İBB Meclisinden geçirtmedik. Engelledik. Yaaa biz böyle hizmet ediyoruz. Ama sen fazla konuşuyorsun. Her şeyde bir bit yeniği arıyorsun. Boş ver sen bunları 'CAMBAZA BAK'maya devam et. Bizim her soruya verecek cevabımız var. Harolop. Şarolop..."

Ne mutlu Türküm ve Müslümanım diyene, ve diyebilene

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.