Bu bir demokrasi tercihidir

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "16 Nisan'da sandığa gideceğiz ve bir tercihte bulunacağız. Bu tercih bir demokrasi tercihidir. Siyasi görüşleriniz, kimliklerimiz farklı olabilir ama bir arada demokrasi istiyoruz." dedi.

Bu bir demokrasi tercihidir

Bu bir demokrasi tercihidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar Ticaret Borsasında muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, komşu ülkelerle de huzur içinde yaşamak istediklerini vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"İsteriz ki hem dünyada barış olsun, hem Türkiye'de barış olsun. 16 Nisan'da sandığa gideceğiz ve bir tercihte bulunacağız. Demokrasiyi mi istiyoruz, tek adam yönetimini mi istiyoruz? Bu tercihte bulunacağız. Bu tercihin sağı solu yok. Bu tercihin A partisi B partisi yok. Bu tercihin sosyal demokratlar, mütedeyyinler, milliyetçiler, ülkücüler, Saadet'çiler, bunlarla da ilgisi yok. Bu tercih bir demokrasi tercihidir. Siyasi görüşleriniz, kimliklerimiz, yaşadığımız bölgeler farklı olabilir ama bir arada demokrasi istiyoruz. "

"Devletin tepesinde çift başlılık olacak"

Anayasa değişikliği halk oylamasında "evet" çıkması halinde 'çift başlılık durumu ortadan kalkacak' söyleminin doğru olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Nasıl en tepedeki kişi hem başkan olacak hem de siyasi partinin genel başkanı olacak. Yani iki ayrı şapkası olacak. Çift başlılık söylemi asla doğru değil. Tam tersine bu anayasa değişikliği geçerse devletin tepesinde çift başlılık olacak.. Mesele bir siyasi parti meselesi değildir, mesele bir kişi meselesi değildir. Mesele memleket meselesidir, cumhuriyet, vatan, bayrak, demokrasi meselesidir. O kadar fazla yetkiler veriyoruz ki; bir kişiye bu kişi hata yaptığı zaman hatayı 80 milyon çekecek."

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar