1. YAZARLAR

  2. Fatih Ergin

  3. Beka itirafı!
Fatih Ergin

Fatih Ergin

Beka itirafı!

A+A-

Hatırlıyor musunuz?

AKP ve MHP, parlamenter sistemin yerine "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" adıyla başkanlık modelini getirirken bunun Türkiye'nin bekası için bir mecburiyet olduğunu iddia etmişlerdi.

Bu anlamda ne lugatler parçalanmış, ne propagandalar yapılmıştı… Koskoca devletin bekası, koskoca Türk milletinin birliği ve ülkenin bölünmezliği bir referandumun sonucuna endeksliydi, beylerin nutuklarına göre…

Gelecek sistemle, beka sorunu ortadan kalkacak, FETÖ'den PKK'sına kadar her çeşidinden terör örgütü yok olacak, ekonomi uçacak, Türkiye süper güç olacaktı…

Gelinen noktada ise Türkiye'nin hali ortada!

Bekanın nasıl bir ambalaj olduğunu halen anlamayan varsa Hürriyet Gazetesi'nin "iktidara yakın" yazarlarından Abdülkadir Selvi'ye kulak versin…

Selvi köşesinde, Cumhur İttifakı'nın bütün "beka" iddialarını çürüten bir itirafta bulundu.

Cumhurbaşkanının, AKP büyük kongresinde partisinin genel başkanlığı görevini güvendiği bir isme devredebileceği yönündeki söylentileri "tuzak" olarak tanımlayan Selvi, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni en çok "partisinin başına geçmek için" istediğini kaydetti.

Selvi, Erdoğan'ın kırmızı çizgisinin AKP Genel Başkanlığı olduğunu savunduğu yazısında, "Geçmişte Özal ve Demirel'in partilerinden ayrıldıktan sonra yaşananları gördü. Ayrıca parlamenter sistem döneminde bu modeli test etme imkânı buldu. AK Parti Genel Başkanlığı konusunun Erdoğan'ın kırmızı çizgisi olduğunu biliyorum. Bunun doğru olduğuna da inanıyorum. O nedenle sureti haktan görünen bu formülün AK Parti'yi Erdoğan'ın elinden almak için bir tuzak olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın "kırmızı çizgisi" AKP Genel Başkanlığı imiş. Yani neymiş;  mevzu bahis vatan değil AKP'ymiş!

Peki öyleyse…

İleri demokrasiye geçtiklerini ilan edenler içeride misiniz?

Ya siz?

Hayırcıları FETÖ ile, PKK ile işbirliği yapmakla itham edenler içeride misiniz?

"Hayır" diyecekleri ülkenin yıkılıp viran olmasını istiyormuş gibi görenler, yansıtanlar, "Milli beka ve huzurun temini için" evet diyenler içeride misiniz?

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.