• DOLAR
  • EURO
  • GRAM
  • ÇEYREK
  • YARIM
  • CUMHURİYET
  • PETROL

Ankara Bilim Üniversitesi akademik personel alıyor

Ankara Bilim Üniversitesi öğretim üyesi ve elemanı olarak 13 akademik personel alacağını açıkladı. Son başvuru tarihi ise 29 Nisan 2022.

Haber Giriş: 21 Ocak 2022 Cuma - 11:25
Son Güncelleme: 18 Nisan 2022 Pazartesi - 11:02
Takip Et
Ankara Bilim Üniversitesi akademik personel alıyor
+
Aa
-

Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI

(PROFESÖR, DOÇENT, DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ)

Üniversitemize; 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" ve Ankara Bilim Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi'nde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak aşağıda belirtilen bölümlere öğretim üyeleri alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.

2547 sayılı Kanun'un 23, 24, 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan adayların;

Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, yabancı dil sınav sonuç belgesi, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi), doçentlik belgesi (Prof. ve Doç. adayları için), yayın listesi, bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmaları ve Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 1 adet dosya ve istenen miktarda CD ile birlikte (Prof. Adayları 6 adet, Doçent adayları 4 adet, Dr. Öğ. Üyesi adayları 4 adet) Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir (Dilekçeye özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ayrıca eklenecektir). Posta yolu ile yapılan başvurularda yaşanan gecikmelerden üniversitemiz sorumlu değildir.

Başvuru süreci Resmi Gazete yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

Adres : Ankara Bilim Üniversitesi

Çamlıca Mah. Anadolu Bulvarı No: 16A/1 Yenimahalle/ANKARA

Telefon : 0 312 397 01 50

Başvuru Süresi : 15.04.2022-29.04.2022

(ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ)

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in ilgili maddelerine göre araştırma görevlisi alınacaktır. Adayların, istenilen belgeleri bir dilekçe ekinde ilanın yayımlandığı tarih itibarı ile 15 gün içerisinde ilgili "Dekanlıklara" şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekir. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurularda yaşanan gecikmelerden üniversitemiz sorumlu değildir.

Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı sonuçları web sayfamızda yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğindedir. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Duyuru Başlama Tarihi : 15.04.2022

Son Başvuru Tarihi : 29.04.2022

Ön Değerlendirme Tarihi : 10.05.2022

Sınava Giriş Tarihi : 12.05.2022

Sonuç Açıklama Tarihi : 16.05.2022

Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi : www.ankarabilim.edu.tr

BAŞVURU YERİ : Çamlıca Mah. Anadolu Bulvarı No: 16A/1

Yenimahalle/ANKARA

BAŞVURU EVRAKLARI

- YÖK Formatlı Özgeçmiş

- Öğrenci Belgesi

- 2 adet fotoğraf,

- Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

- Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Şahsen yapılan başvurularda, diplomanın aslı ya da www.turkiye.gov.tr adresinden alınacak "Yükseköğretim Mezun Belgesi" gerekmektedir.)

- Resmi Transkript (Lisans Eğitimi ile ilgili)

- ALES Belgesi,

- Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca kabul edilen sınav belgesi gerekmektedir.)

- SGK 4A Hizmet Dökümü

- Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge

 

Etiketler
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.