1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Ali Babacan'dan olay Süleyman Soylu yorumu
Ali Babacan'dan olay Süleyman Soylu yorumu

Ali Babacan'dan olay Süleyman Soylu yorumu

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin Sincan ilçe binasının açılışında konuştu.

A+A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Haftalardır tüm iddiaların etrafında dolandığı bir kabine üyesinin yükünü Cumhurbaşkanı taşımaya devam ediyor. Bu millet buna mı layık?" diye sordu.

AKP'ye gönül verenlere seslenmek istediğini söyleyen Babacan, "Tüm bu adaletsizlikleri ve baskıyı asla sinenize çekmediğinizi de biliyorum. 28 Şubat karanlığını üstümüzden alsın dediğiniz insanların 28 Şubatçılarla beraber yol yürümesinden çok rahatsız olduğunuzu biliyorum." dedi. 

Habertürk TV'den istifa eden Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon avro istediği iddialarına değinen Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorular yöneltti. Babacan, "Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, bir televizyon kanalı kadar itibara sahip değil mi? Sizin yönetiminizde bakanlar, yargı mensupları veya bürokratlar devlet içinde bir çete faaliyeti mi gerçekleştiriyor? Sizi desteklemek için yapılan haberlerin finansmanı usulsüzlüklerle mi sağlanıyor?" diye sordu. 

"SİZLERİN HAKTAN, HUKUKTAN VAZGEÇMEDİĞİNİZİ GAYET İYİ BİLİYORUM”

Vaktinde AKP’ye gönül vermiş dostlarımıza sesleniyorum” diyen Babacan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizlerin haktan, hukuktan vazgeçmediğinizi gayet iyi biliyorum. Ortaya dökülen tüm bu kirli ilişkilere içten içe çok kızdığınızı, içinize sindiremediğinizi biliyorum. Siyasetçilerin çetelerle iş tuttuğu bugünleri kabul edemeyeceğinizi gayet iyi biliyorum. Tüm bu adaletsizlikleri ve baskıyı asla sinenize çekmediğinizi de biliyorum. 28 Şubat karanlığını üstümüzden alsın dediğiniz insanların 28 Şubatçılarla beraber yol yürümesinden çok rahatsız olduğunuzu biliyorum. Sizler haksızlıklara göğüs germiş, verdiğiniz haysiyet mücadelesini zamanında zaferle taçlandırmış insanlarsınız. ‘Herkes için hak, özgürlük ve refah’ diye çıkacak insanlar yine sizler olacaksınız. Gelin, hakkı, adaleti herkes için hep birlikte isteyelim. Mafya-siyaset-bürokrasi-medya şebekesine bir kez daha son verelim. Korkmayın ve unutmayın, DEVA Partisi varken kimse sizin hakkınıza göz koyamaz. Helal tek bir lokmanızı kimse elinizden alamaz."

“TÜRKİYE’NİN BİR TELEVİZYON KANALI KADAR İTİBARI YOK MU?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sorularını yineleyen DEVA Partisi lideri Babacan, şöyle devam etti:

"Cevabını alana kadar bu soruları soracağım. Bir televizyon kanalı, bir şirket iddiaların sorumluluğunu taşıyamadı ve çalıştırdığı gazeteci ayrılmak zorunda kaldı. Haftalardır tüm iddiaların etrafında dolandığı bir kabine üyesinin yükünü Cumhurbaşkanı taşımaya devam ediyor. Bu millet buna mı layık? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, bir televizyon kanalı kadar itibara sahip değil mi? Sizin yönetiminizde bakanlar, yargı mensupları veya bürokratlar, devlet içinde bir çete faaliyeti mi gerçekleştiriyor? Sizi desteklemek için yapılan haberlerin finansmanı usulsüzlüklerle mi sağlanıyor? Sizi medyada tetikçiler mi savunuyor?

Koalisyonlar dönemi bitecek diyorlardı. Krizlerin ortağı mafyaya özel af çıkarmanın çabasında. Büyük ortak da ona mahkûm şekilde koskoca ülkeyi yönetmek zorunda kalıyor. 28 Şubat’ın karanlık koridorlarına destek olan Perinçek, ‘İktidarın rotasını ben çiziyorum’ diyor. Bu mu koalisyonların bitmiş hali? ‘Ülkemiz büyüyecek’ diyorlardı. Büyüyen sadece üç beş zenginin cüzdanı, başka bir şey değil. Belli ki o cüzdanlar sadece Türkiye’de de dolmuyormuş. Azerbaycan’dan yayınlanan videoları gördük. İstikrar vaat ediyorlardı. Bizim üç yıldır gördüğümüz devlet yönetiminde istikrarlı bir çürüme."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.