AKP'de büyük değişimler kapıda! Erdoğan istedi Bahçeli kabul etmedi

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında geçen görüşmeye ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

AKP'de büyük değişimler kapıda! Erdoğan istedi Bahçeli kabul etmedi

Deniz Zeyrek, Sözcü'deki bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli arasında yaşanan görüşmenin detaylarını aktardı.

ERDOĞAN'DAN BAKAN KOCA'YA SİTEM

Yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya özür dilemesi nedeniyle sitem ettiğini yazan Deniz Zeyrek, AKP ve MHP Kongreleri nedeniyle Cumhur İttifakı'nda büyük değişilikler olacağını yazdı.

ERDOĞAN İSTEDİ BAHÇELİ KABUL ETMEDİ

Erdoğan ile Bahçeli arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan görüşmeye ilişkin de dikkat çeken bir iddiada bulunan Deniz Zeyrek, "MHP kanadı bu bilgiyi teyit etmese de AK Parti tabanında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'yle görüşmelerinde kabine için isim istediği, ancak Bahçeli'nin kabul etmediği konuşuluyor." dedi. 

Zeyrek'in yazısının ilgili bölümü şöyle: 

Herkes "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca istifa etti" diyordu.
Güya Bakan Koca cenaze töreninde maske konusunda özensiz davrandığı için özür dileyince Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan rahatsız olmuş. Bu nedenle yaşanan gerilim sonrasında da Koca istifa etmek istemiş.

Çok sordum, soruşturdum. Teyit eden çıkmadı. Sadece bir kaynağım, Cumhurbaşkanlığı'ndan birinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bulunduğu kalabalıklarla ilgili özür dilediği için Bakan Koca'ya sitem ettiğini iddia etti.

Aradan bir hafta geçti, ancak Koca henüz istifa etmedi. Dedikodu karşılıksız çıktı.

***

İkinci dedikodu dalgası dün başladı. Bu kez özne Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktu.

Güya Bakan Selçuk Instagram hesabındaki kişisel bilgileri arasından "Milli Eğitim Bakanı" ibaresini çıkarmış. Bununla da yetinmemiş, Sağlık Bakanı Koca ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı takipten çıkarmış. Bu da istifa ettiğinin göstergesiymiş.

Ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Instagram üzerinden istifa edince ve haber doğru çıkınca ben de ister istemez ciddiye aldım.

Biraz araştırınca Selçuk'un Instagram hesabında bir değişiklik olmadığını, Erdoğan ve Koca'yı zaten takip etmediğini öğrendim. Üstelik, Selçuk'un Twitter hesabında hala' "TC Milli Eğitim Bakanı" yazıyordu.

Benzer dedikodu organizasyonları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Gıda ve arım Bakanı Bekir Pakdemirli için de yapılıyor.
Bu dedikodular da bu ana dek doğru çıkmadı.

Hatta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı tanıyanlar, o isimleri alacağı varsa da bu tür dedikodular yüzünden bugünlerde almayacağını söylüyor.

***

Bu durumda ben de kaynaklarıma "O halde bu dedikoduların kaynağıyla hedefi ne?" sorusunu yönelttim ve şu sonucu çıkardım:

Biliyorsunuz 18 Mart'ta MHP'nin büyük kongresi var.

18-24 MART ÇOK ÖNEMLİ 

4 Mart'ta ise AK Parti büyük kongresini toplayacak.
Cumhur İttifakı'nın iki partisi bir hafta arayla büyük kongre toplayınca, Ankara'da "iktidar kanadında 18-24 Mart haftası çok önemli gelişmeler olacak" beklentisi oluşmuş.

MHP kanadı bu bilgiyi teyit etmese de AK Parti tabanında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'yle görüşmelerinde kabine için isim istediği, ancak Bahçeli'nin kabul etmediği konuşuluyor.

Belli ki AK Parti tabanı, Erdoğan'ın parti yönetimiyle birlikte kabinesini de değiştirmesini bekliyor. Parti yönetimindeki önemli bazı isimlerin kabineye alınması isteniyor. İkinci bir beklenti de Aile ve Çalışma, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik gibi bakanlıkların ayrılma Böylece mevcut bakanlar yerinde kalsa dahi üç ya da dört yeni isim kabineye girebilecek.

Siz de göreceksiniz, bugünden mart sonuna dek en çok iktidar partilerindeki değişimleri kabine değişikliği ihtimallerini konuşacağız."


 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Öne Çıkanlar