1. YAZARLAR

  2. Hüseyin ADALAN

  3. AKP seçmeni tutuklanıyor
Hüseyin ADALAN

Hüseyin ADALAN

yazar

AKP seçmeni tutuklanıyor

A+A-

Bu pazar genel seçim yapılsa AKP'nin oy oranı yüzde 35.

Geçmişte tek başına yüzde 52 oy alan AKP bugün ancak MHP'nin sayesinde ayakta duruyor. MHP oylarını çektiği zaman geriye yüzde 35 veya daha az bir oran kalıyor. Yani bu pazar seçim olduğu zaman Cumhurbaşkanımız artık Cumhurbaşkanı değildir.

Çünkü AKP seçmeni tutuklanıyor.

Geçmişte AKP tek başına yüzde 52 oy aldığına ve bugün yüzde 35 oy oranına düştüğüne göre bu yüzde 52'lik dilimde AKP seçmenin yüzde 17'si tutuklanmıştır.

Geçmişte o kadar dedik. Bakın fevri hareket ediyorsunuz, doğru dürüst bir FETÖ kriteri koymadınız. Birçok hatalar yapılıyor, biri veya birileri kasten yapıyor ve olan size oluyor. Bu tesadüf müdür hep AKP'nin seçmeni tutuklanıyor. Kurulduğundan beri AKP'ye oy veren seçmen tutuklanıyor, MHP'nin, CHP'nin ve Vatan Partisi'nin seçmeni tutuklanmıyor.

Bu saat oldu hâlâ tam net bir FETÖ kriteri ortaya koyulmadı.

Bir yapılan hata, bir gözaltı en az otuz oya sebep oluyor.

Bizzat Cumhurbaşkanı tarafından dendi ki 17/25 Aralık kriterdir. E, ama bakıyoruz hiç 17/25 Aralık öncesi ve sonrası diye bakılmıyor.

Devlet bilememişse vatandaş nasıl bilebilir?

Devlet işin içinde iş olduğunu, adamların gizli amaçlarının bulunduğunu bilmiyorsa vatandaşa nasıl örgüt üyesi diyebileceğiz.

Yargıtay bir kararında demiş ki sohbet, sohbete katılmak örgüt için yeterli değildir. Bu bir sempatidir. Bunu 2017 yılında demiş. Peki şimdi bu tarih olmuş hâlâ insanlar sohbetlere gittin mi gitmedin mi diye gözaltına alınıyorsa ve AKP'nin oy oranı yüzde 35'e inmişse biz bu aritmetiği AKP seçmeni tutuklanıyor demekten başka nasıl açıklayabiliriz.

Bank Asya'nın fetva hocaları yani yapılan işlerin haram mı helal mi diye görüş bildiren hocaları, FETÖ'cü olmazken (ki olmamaları gerekir) oraya para yatıranlar sadece bu eylemlerinden dolayı nasıl FETÖ'cü olacaklar, nasıl gözaltına alınacaklar.

Bank Asya'ya para yatıranlar gözaltına alınırken Bank Asya'yı açanlar, bürokratlar, üst düzey bakanlar ne zaman gözaltına alınacaklar?

O zaman adama derler ki bu işin içinde bir yanlışlık var, bu işin içinde AKP'nin oyuna getirilmesi var.

Sahi Kızılcahamam'da seçimi niye kaybettik diye hiç bunları konuştunuz mu, bunları konuşmayanlar neden konuşmadı? AKP'ye dostlar mı, düşmanlar mı?

Bacım olsun dünyalar güzeli spiker Ceren Bektaş, FETÖ'nün televizyonu Bugün TV'de, kapanana kadar spikerlik yapmışken ne gibi bir soruşturmadan geçmiştir, ki, aynıca niye geçsin. Bu onun FETÖ'cü olduğu anlamına gelmez, ama başka insanlara da o zaman STV izler miydin, Zaman gazetesine abone miydin, bilmem ne uydu yayını var mıydı diye nasıl soru soracağız? (Kendisinden özür dilerim, amaç şahsı değil.)

Bunca milletvekili, bakan, Gülen'e güzel sözler söylemişken insanları gözaltına alıp nasıl Facebook'ta, Twitter'da paylaşım yaptın mı diye soru soracağız.

Efendim, onlar 17/25'ten önceydi. İyi ama herkese 17/25'ten önce veya sonra olsun. Buna dikkat edilmiyorsa, o zaman kim dikkat etmiyor? Bu tür uygulamalara kim sebebiyet veriyor? Artık buna bir bakılsın. Çünkü işte sonuç ortada yüzde 35.

Ben soruyorum, Cumhuriyet Savcılığına şikayetçi de oldum, ama takipsizlik falan verdiler. Şunu diyorum, darbe girişimi 15 Temmuz'da oldu. Bu emekliler, yaşlılar ayın birinde maaş alıyorsa darbe girişiminden 14 gün önce örgüt elebaşısına devlet, maaş ödediyse şimdi biz kimi nasıl yargılayacağız?

Ben dostum, dost...

Hiç kimse -siz yine bana gülün- ama hiç kimse, bu tehlikeyi yani AKP seçmeninin tutuklandığı tehlikesini bu açıklıkta AKP'ye söylememiştir.

Kriterlere, hukukun üstünlüğüne uymayan hâkim ve savcılar var ise, hani 17/25 Aralık için yargı eliyle meşru iktidarı devirmek dendi ya, dikkat edin şu anda yine yargı eliyle meşru iktidarı devirmeye kalkmasınlar.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar